Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

ZBAVTE SE nekonečné ÚNAVY!

Při detoxikaci probíhá očištění těla od škodlivých toxinů, solí a nežádoucích látek, které se z těla nedostanou přirozeným způsobem. Existuje řada nepravdivých mýtů, které mohou detoxikaci organizmu spíše zpomalit nebo v horším případě úplně znemožnit. Kde je vlastně pravda? Podívejme se na nejrozšířenější polopravdy a nepravdy zblízka

Matrace TEMPUR – inovativní, moderní, pokrokové

Klidný a nerušený spánek po celou noc je snem snad každého z nás. Některé věci ovlivnit nemůžeme, ale je možné pro svůj spánek udělat maximum. Matrace TEMPUR představují řešení. S matrací TEMPUR totiž poznáte rozdíl.

Simpsonovi skvěle chutnají, o mozek, imunitu i kosti se starají

Znáte to, nemoc dítěte Vám dokáže pořádně zkomplikovat plány. A většinou tehdy, kdy je to nejméně potřeba. Kondici dítěte a jeho zdravotní stav ovlivňuje životní styl a také jídelníček. Rodiče by měli dbát na pestrou, pravidelnou a zdravou stravu, dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a celkovou pohodu dítěte v přirozeném režimu. Je prokázáno, že díky smíchu a optimismu najdeme v krvi vyšší hladinu protilátek posilujících imunitní systém.

Jak se vyhnout komplikacím po laserové operaci očí?

První laserová operace byla uskutečněna již v roce 1987. Tenkrát to bylo ještě na slepém oku. Netrvalo ovšem dlouho, než přišel absolutní boom v této medicíně. Od té doby se technologie stále vyvíjely a bylo možné dělat stále větší „zázraky“. Nyní už metod operací očí existuje více druhů a medicína je tak daleko, že dokáže vyřešit opravdu mnohé potíže. Jak ale předejít nepříjemným komplikacím, které mohou být i dlouhodobé?

Řekněte „NE“ únavě a bolesti zad

Není nic lepšího, než na chvíli vydechnout a hodit za hlavu starosti všedních dnů. Sbalit kufr a odjet někam, kde bude také jednou někdo pečovat o nás. Lázeňské pobyty jsou oblíbené snad v každém věku. Pohladí nás na těle i na duši a dodají potřebnou energii, kterou vkládáme do běžného života.

Houbami nejen proti rakovině: Maitake

Maitake, beraní hlava, lesní slepice či kumotake. Tento zázrak přírody má ve světě mnoho jmen. Více, než jmen, má však účinků. Tato úžasná, nenápadná houba, která parazituje na kmenech dubů, posiluje imunitu, zlepšuje obranyschopnost proti virům a dokonce pomáhá při léčbě onemocnění, jako je diabetes, osteoporóza nebo rakovina.

Med je nezbytný pro život. Co vše nám o něm prozradil včelař?

Med je sladká pochoutka mající nezastupitelné místo nejen ve světové gastronomii a lidovém léčitelství, ale také v kosmetice. Pomáhá předcházet vráskám i akné, hojí rány, zkrášluje a celkově regeneruje pokožku.

Spánek jako na obláčku

Ložnice je místo klidu a odpočinku. Únik od všedního dne plného práce a povinností. Je to místo, kde hodíme starosti za hlavu, relaxujeme a v noci upadáme do říše snů. Napadlo vás ale někdy, jak moc je důležitá správně sestavená postel pro kvalitní spánek?

Revoluce v hojení

Už žádné jizvy, dlouho se hojící rány a nepříjemné opary či akné. Řekněme společně NE všem neduhům na našich pokožkách! Revoluční a vyzkoušená novinka ActiMaris bude brzy nejpoužívanější výrobek v domácnostech dnešní doby. Ani Vám by neměl chybět v lékárničce.

Infrasauna - účinky na zdraví

Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka a především skvělý preventivní účinek. Jde o jednu z nejlepších zbraní v boji proti chřipce a nachlazení, ale také napomáhá k prokrvení a pročištění pokožky, svalové relaxaci, uvolnění dechu apod. Kromě klasické finské sauny jsou dnes velmi oblíbené infrasauny.

PREDATOR PARAZIT – spolehlivě likviduje vši a hnidy

Opět jste četli zprávu, že se ve školce nebo škole vyskytly vši? Nebo dokonce máte nemilou osobní zkušenosti s úmorným odvšivováním mnohdy celé rodiny?

Balte děti do látky, ne do chemie!

Po použití stačí vyhodit - zásadní výhoda jednorázové pleny. Ta je však vyvážena velkou daní - zdravím našich dětí. Papírové pleny jsou plné chemie a dětské pokožce rozhodně neprospívají. Pokud chcete zdravě přebalovat, volte moderní látkové pleny!

Dejte jednou pro vždy sbohem bolesti zad

V současnosti trpí na bolesti zad čím dál více lidí. Spousta z nás už si na bolest tak nějak zvykla a problémy zkrátka neřeší, anebo přetrpí. Měli bychom si ale uvědomit, že problémy s páteří nám mohou přivodit nejen nepříjemnou bolest v zádech, ale i v jiných částech těla. Co dělat pro to, aby to neskončilo operací? Ta by totiž měla být opravdu poslední možností.

Není piha jako piha

Lékárna BENU pořádala od 30. dubna do 27. června 2015 předsezónní akci, kde si lidé mohli nechat udělat diagnostiku kožních znamének zdarma. Při akci „DNY SLUNCE“ se nechalo zkontrolovat 3989 lidí z 8 českých měst. Z tohoto počtu bylo nalezeno 25 melanomů a 324 lidem bylo doporučeno odstranění znaménka.

Užitečný pomocník na cesty

Na letní dovolenou nebo na dlouhý výlet se nám většinou nechce tahat celá lékárnička. Nehody se ale stávají ať se nám to líbí nebo ne. Nyní máme řešení, jak být připraven na pády a bodavý hmyz. Tento pomocník je nejen praktický malý, ale také naprosto přírodní.

Buďte zdravější bez chemie!

Také máte pocit, že žijeme v nekonečném koloběhu chemie? Že k čištění a praní používáme prostředky, které náš svět paradoxně znečišťují, a k léčbě neduhů medikamenty zatěžující náš organismus, které navíc jsou zdrojem dalších zdravotních problémů? Změňte to a buďte zdravější bez chemie.

Objevte tajemství houby nesmrtelnosti: Reishi

Božská houba nesmrtelnosti – tuto přezdívku si právem vysloužila jedna z nejcennějších hub tradiční čínské medicíny Reishi. Její účinky na lidské zdraví, známé více než 4000 let, jsou vskutku mimořádné. Jaké účinné bioaktivní látky tato pozoruhodná houba vlastně obsahuje? A jak konkrétně našemu organismu prospívá?

Detoxikace pro ženy dle ajurvédské medicíny

Trápí Vás opakovaně vaginální mykózy, záněty, máte bolestivou menstruaci nebo trpíte po porodu sníženým sebevědomím? Kazí Vám sexuální prožitek nedostatečné zvlhčení sliznice nebo nedostatek touhy? Ajurvédská medicína zná recept na všechny ženské problémy. Využijte její moudrosti stejně jako asijské ženy.

Chlorella, znáte její účinky na zdraví?

Když začneme číst články o civilizačních chorobách, můžeme po několika stránkách nabýt dojmu, že čím je lidstvo starší, tím je také nemocnější. A skutečně - alergie, diabetes, vysoký cholesterol, krevní tlak a s tím související kardiovaskulární choroby a mnohé další zdravotní neduhy, mezi nimi i onkologická onemocnění, zasahují čím dál širší skupinu obyvatel.

Víme, jak na rychlé hojení ran a zánětů!

Drobná poranění, kousnutí hmyzem, opary, afty, akné a další malé i větší nepříjemnosti k životu bohužel patří. Naštěstí existují prostředky, které s nimi dokážou zatočit! Gel a roztoky ActiMaris s mořskou solí, ionizovanou vodou a aktivním kyslíkem to umí rychle, a dokonce bez chemických přísad.