Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se vyhnout komplikacím po laserové operaci očí?

Dopřejte vašim očím to nejlepšízdroj foto: pixabay.com

První laserová operace byla uskutečněna již v roce 1987. Tenkrát to bylo ještě na slepém oku. Netrvalo ovšem dlouho, než přišel absolutní boom v této medicíně. Od té doby se technologie stále vyvíjely a bylo možné dělat stále větší „zázraky“. Nyní už metod operací očí existuje více druhů a medicína je tak daleko, že dokáže vyřešit opravdu mnohé potíže. Jak ale předejít nepříjemným komplikacím, které mohou být i dlouhodobé?

Přemýšleli jste o laserové operaci očí, ale máte strach z následků? Nemusíte se ničeho bát, dnešní medicína je v této oblasti na velmi vysoké úrovní, je ovšem třeba dodržet několik věcí, které vám mohou ušetřit nejen zmiňované zdravotní komplikace, ale také spoustu starostí a vynaloženého času.

Laserová operace očízdroj foto: pixabay.com

Nepodceňujme předoperační vyšetření
Vstupní vyšetření je jedním ze základních kamenů, na kterém staví nejen lékař, ale také samotný chirurg, který bude zákrok provádět. Informace, které zde vyšetřující získá je proto velmi důležitá. Množství údajů, které je třeba znát je opravdu široké. Lékař vyšetří přední a zadní segment oka. Pro vyšetření sítnice je nutné oko „rozkapat“ kapkami, které rozšiřují zornici. Toto předoperační vyšetření je důležité ke zjištění skutečné výše dioptrické vady.

Stav sítnice je pro posouzení vhodnosti k laserové operaci zásadním kritériem.

Pokud by bylo před operací očí přehlédnuto jakékoliv onemocnění sítnice, či její periferní degenerace, mohly by následky být pro zrak fatální. Proto kvalitní a podrobné vyšetření nelze provést žádnými dostupnými metodami bez „rozkapání“. S tím také souvisí další zásada…

Neprovádět vyšetření a operaci najednou
Pokud by byla operace provedena v ten samý den, v jaký bylo provedeno i vyšetření, je jasné, že oko nemohlo být rozkapáno a tím pádem nemohly být zjištěny velice důležité informace. Je to proto, že u „rozkapaného“ oka nefunguje laserový sledovač. Oko je velmi citlivý orgán a měli bychom věnovat potřebnou péči veškerým detailům ohledně vyšetření. Nedokonalé předoperační vyšetření by pro vás mohlo znamenat následky v podobě opakované operace, vyššího počtu dioptrií nebo dokonce ztráty zraku.

Volte tu nejlepší kvalitu laserové operace

Nesnažme se šetřit

„Ráda bych varovala pacienty před podezřele levnými nabídkami zákroků, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel.“ říká MUDr. Lucie Valešová.

V poslední době se totiž nešetří s nabídkami za třetinovou cenu. Problém je ale v tom, že čím nižší je cena, tím nižší je také kvalita. Poměr cena – kvalita totiž v tomto případě hraje neodmyslitelnou roli. Pokud chceme, aby o nás bylo postaráno s nejlepšími přístroji a nejkvalitnější péčí, nesmíme se bát si za zákrok připlatit. Přeci jen je to investice do budoucna a malý finanční rozdíl určitě nestojí za zbytečné komplikace.Čtěte na Medicínu:

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Česnek a zázvor při nachlazení pomohou

Domácí pita chléb spolu s ďábelskými fazolemi

Co možná nevíte o dýni

Čaj maté povzbuzuje tělo i mysl

Červená řepa předchází rakovině i nemocem srdce