Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Česnek a zázvor při nachlazení pomohou

Foto: Pixmac

Pomocníci v boji proti nachlazení

Česnek i zázvor pomáhají léčit kašel, rýmu, bolest v krku, chřipku i bronchitidu. Kromě toho podporují trávení a chuť k jídlu. Pokud Vás skolila nemoc, nálev z česneku a zázvoru Vám pomůže. Do konvice prolisujte 2 stroužky česneku, přidejte nastrouhaný zázvor (asi 3 polévkové lžíce) a směs zalijte vroucí vodou. Nechte 5 minut odstát a průběžně popíjejte po celý den. Konzumace zázvoru a česneku nejenže pomáhá nemoci léčit, ale také jim účinně předchází. Uzdravující odvar proto můžete pít také preventivně zejména v období chřipek. V tomto případě postačí 1 deci jednou denně.

Foto: Pixmac

Česnek a zázvor v kuchyni

Česnek a zázvor jsou důležitými ingrediencemi v mnoha různých kuchyních světa. Jedná se o velice oblíbenou součást různých marinád, dále se přidávají do polévek, omáček, těstovinových a dalších jídel. Nejsilnější účinky má česnek a zázvor v syrovém stavu.

Pokud máte rádi majonézu, můžete si připravit její speciální česneko-zázvorovou variantu. Na 250 ml potřebujete 10 cm dlouhý kousek zázvoru, 3 stroužky česneku, špetku soli a 200 ml kvalitní majonézy. Česnek i zázvor oloupete, nasekáte najemno, vmícháte do majonézy a necháte uležet v chladu. Dle chuti přidáte sůl. Vynikající dip k masu i pečeným bramborám.Čtěte na Medicínu:

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Česnek a citron posiluje imunitu a čistí organismus

Víte co pijete? S čaji Rej ano!

Proč je Ghí ideální při dietách?