Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Buďte zdravější bez chemie!

Chemie škodí především dětemZdroj foto: Shutterstock

Také máte pocit, že žijeme v nekonečném koloběhu chemie? Že k čištění a praní používáme prostředky, které náš svět paradoxně znečišťují, a k léčbě neduhů medikamenty zatěžující náš organismus, které navíc jsou zdrojem dalších zdravotních problémů? Změňte to a buďte zdravější bez chemie.

Chemie škodí především dětem
Moderní prací prostředky díky obsahu fosfátů, optických zesvětlovačů, agresivních kyselin a dalších chemických látek dokážou udržovat naše oblečení krásně čisté a zbavit ho i těch nejodolnějších skvrn. Bohužel část této chemie zůstává v oblečení i po vyprání, takže je v přímém a dlouhodobém kontaktu s naší pokožkou a může způsobovat různé alergie, ekzémy a další zdravotní problémy. Nejvíce ohroženou skupinu představují děti, zejména kojenci a batolata, neboť jejich pokožka je citlivější než pokožka dospělých.

Chemie škodí především dětem

Praní v souladu s přírodou
Pokud chceme naši rodinu ochránit před zdravotními riziky, měli bychom se raději poohlédnout po alternativě, která je k lidem a jejich zdraví ohleduplnější. Krásně čisté oblečení můžeme mít totiž i bez chemie. Důkazem toho je biologicky odbouratelná řada pracích prostředků Ulrich natürlich vyrobených z obnovitelných zdrojů, která má na českém trhu téměř 12letou historii. Prací prostředky nejenže neškodí nám, lidem, ale ani nezatěžují naše životní prostředí.

Šetrné prací prostředky Ulrich natürlich

Stavebnice pro zdravé čištění
Součástí této řady nejsou pouze prací, ale i čisticí prostředky, mezi nimi například tablety do myčky, tablety na odstranění vodního kamene, regenerační sůl, WC tablety a další. Vše bez tenzidů, chloru, čpavku a dalších chemikálií, a přesto účinné. Vysoká koncentrace umožňující velmi úsporné dávkování ve spojení se stavebnicovým systémem, jehož složky se vzájemně doplňují, není údržba domácnosti bez chemie drahá. Dovolit si ji může každý z nás a udělat tak mnoho pro své zdraví.

Přírodní léčivá kosmetika
Bez zatěžující chemie může být i kosmetika. Její výhody ocení především lidé se suchou, extrémně citlivou nebo atopickou pokožku. Značka Bioturm, která se stala synonymem léčivé kosmetiky bez chemie, zahrnuje přípravky určené pro péči o obličej a tělo včetně vlasů a intimních partií pro dospělé i pro děti. Konzervační látky, vonné látky či barviva neobsahuje žádná z hojivých mastí, ani měsíčková mast, ani zinková (obojí ideální pro péči o kojence a děti), ale ani stříbrné pleťové mléko, pleťové mléko urea, schizandrová mast či bariérový krém.

Přírodní léčivá kosmetika značky Bioturm

Náš tip pro péči o pleť: Balíček Bioturm pro suchou pleť s čisticím mlékem pro suchou pleť, pleťové tonikum pro oživení pleti a pleťový krém s 5% urey.

Léčivou kosmetiku Bioturm bez zatěžující chemie, stejně jako ucelenou nabídku pracích a čisticích přípravků Ulrich natürlich, najdete na stránkách s příznačným názvem www.bez-chemie.cz. Vyberte si, co potřebujete, a buďte Vy i Vaše děti zdravější bez chemie!Čtěte na Medicínu:

Detoxikace pro ženy dle ajurvédské medicíny

Buďte krásnější s mandlovým olejem!

Zdravé matrace pro každého

Zdravé vaření – stačí jeden kuchyňský pomocník