Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Balte děti do látky, ne do chemie!

Přebalujte své miminko bez chemiePo použití stačí vyhodit - zásadní výhoda jednorázové pleny. Ta je však vyvážena velkou daní - zdravím našich dětí. Papírové pleny jsou plné chemie a dětské pokožce rozhodně neprospívají. Pokud chcete zdravě přebalovat, volte moderní látkové pleny!

Vše pěkně v jednom!

Moderní kalhotkové plenky Batolini Classic vyhovují všem kritériím pro zdraví našich dětí, a zároveň umožňují pohodlné přebalování. Splnění první podmínky dokládá Certifikát o zdravotní nezávadnosti v návaznosti na Vyhlášku Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb. v platném znění o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let. Potřebný komfort pro miminko zaručuje kombinace měkkého polyesteru a heboučkého fleecu (součástí pleny je vkládačka z mikrovlákna). Velkou výhodou je integrovaná voděodolná vrstva, díky níž nejsou zapotřebí žádné svrchní kalhotky. Patentky a suché zipy sloužící k nastavení velikosti umožňují využití po celé přebalovací období, tedy od narození až po dobu, kdy si dítě osvojí návyk chodit na nočník.

Maminky navíc mile potěší možnost výběru z mnoha krásných veselých designů.

Kalhotkové plenky Batolini PlayJe libo bambus?

Zdravou alternativu varianty vše v jednom představují bambusové plenky, které se používají ve spojení se svrchními kalhotkami (jejich součástí je vkládačka z bambusu). Také plenky Softy z kombinace bambusu a bavlny se pyšní certifikátem zdravotní nezávadnosti, dobře zadržují vlhkost a mají tu výhodu, že je lze použít od narození až po batolecí období. V obou případech se tak jedná nejen o zdravé, ale také ekonomické i ekologické řešení.

Batolini SoftyKolik jich potřebujete?

Do základní výbavy patří zhruba 20 látkových plen a 1-2 role separaček. Pokud to nejsou Vše v jednom, tak přikupte ještě 2 svrchní kalhotky podle velikosti miminka. A pak jsou tady různé "vychytávky", jako např. pytlík na mokré pleny apod.

Nezapomeňte na podložku!

Při nákupu plenek pro miminko nezapomeňte na podložku. Tato pomůcka je také často v těsném kontaktu s kůží miminka, a proto by měla být vyrobena z kvalitního materiálu. Ideálním řešením jsou podložky ze 100% bavlny. Bavlněné podložky z e-shopu Bez-chemie.cz mají navíc tu výhodu, že jsou vybavené polyuretanovou folií, takže nepropouštějí vodu. Látku lze použít i jako podložku do postýlky nebo vložku mezi matraci a povlečení.

Batolini MinkyNezapomínáme na maminky

Myslete na zdraví svých dětí a pořiďte jim plenky a další pomůcky z kvalitních přírodních materiálů! Vybírat můžete z bohatého sortimentu na stránkách www.bez-chemie.cz, kde nechybí ani pomůcky pro maminky, mezi nimi například široká nabídka kojících vložek z jemných, ale vůči seprání odolných materiálů (vlna, hedvábí či bambus), které zajišťují cirkulaci vzduchu a pomáhají hojit drobná poranění. Přírodní látky, to je staletími osvědčené řešení pro zdravé miminko i maminku.

Batolini trioČtěte na Medicínu:

Blefaroplastika - operace horních a dolních víček, jak probíhá?

Babské rady na mykózu

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Heřmánkový čaj, víte jak nám prospívá?

Buďte krásnější s mandlovým olejem!