Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Objevte tajemství houby nesmrtelnosti: Reishi

Reishi - božská houba nesmrtelnosti

Božská houba nesmrtelnosti – tuto přezdívku si právem vysloužila jedna z nejcennějších hub tradiční čínské medicíny Reishi. Její účinky na lidské zdraví, známé více než 4000 let, jsou vskutku mimořádné. Jaké účinné bioaktivní látky tato pozoruhodná houba vlastně obsahuje? A jak konkrétně našemu organismu prospívá?

Nezastupitelná v čínské medicíně
Reishi neboli lesklokorka lesklá je léčivá houba s lesklým červeným kloboučkem, rostoucí ponejvíce na pařezech a kmenech stromů, která má v čínské tradiční medicíně již po tisíciletí své nezastupitelné místo. Její vliv na lidské zdraví je blahodárný kromě toho, že Reishi podporuje imunitu, řeší zdravotní problémy, jako jsou úzkostné stavy nebo únavový syndrom, dokáže pomoci v boji také s onkologickými onemocněními. Jak je to možné?

Co se skrývá pod kloboučkem houby Reishi

Co se skrývá pod kloboučkem
Za své léčivé účinky vděčí tato pozoruhodná medicinální houba zejména vysokému obsahu polysacharidů, antioxidantů a triterpenů. Polysacharidy podporují imunitní systém, antioxidanty zbavují organismus škodlivých volných radikálů a chrání jeho buňky a triterpeny se pyšní vysokou protizánětlivými a protinfekčními účinky.
Kromě toho je Reishi bohatým zdrojem esenciálních aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků – pod lesklým červeným kloboučkem se tak ukrývá celá řada látek důležitých pro naše zdraví, jak ostatně dokládají léčebné účinky Reishi.

Účinky houby Reishi na naše zdraví jsou široké

Účinky na zdraví jsou široké
Vezměme léčebné účinky této houby pěkně popořadě. Reishi posiluje imunitu a dokáže tak předcházet celé řadě běžných onemocnění. Neméně ceněné jsou terapeutické účinky Reishi při alergiích. Dokáže totiž imunitu posilovat, ale i regulovat, pokud je její odpověď nepřiměřená. Toho lze využít ke zmírnění alergické reakce, ale třeba i u autoimunitních problémů. A co bude především dámy zajímat, Reishi je přírodním prostředkem proti stárnutí, zejména pokud jde o srdce a cévy. V této souvislosti je důležité zmínit, že Reishi má svůj význam také při kardiovaskulárních chorobách, snižuje cholesterol a je uznávanou prevencí arteriosklerózy i onemocněních jater.
A nesmíme zapomenout ani na to, že díky vysokému obsahu antioxidantů je Reishi vhodným pomocníkem při detoxikaci organismu. Zde nepomáhá jen vychytáváním volných radikálů, ale i tím, že je zdrojem nerozpustné vlákniny, která pomáhá vázat škodliviny, a rychleji je odstraňovat z těla.
V neposlední řadě Reishi dokáže poskytnout podporu při léčbě onkologických onemocněních, je doplňkovou terapií při chemoterapii a radioterapii. V houbě obsažené polysacharidy mají totiž široké spektrum protinádorových účinků, předcházejí jejich tvorbě a potlačují, omezují jejich růst. Velmi ceněné jsou i protiinfekční účinky. Reishi rovněž podporuje dobrý spánek a pomáhá odstraňovat problémy s nespavostí, přispívá k řešení psychických problémů, jako jsou úzkostné stavy a deprese, účinná je i při únavových stavech, protože podporuje vitalitu. Její konzumace se doporučuje i při menopauze, kdy organismus prochází náročnými hormonálními změnami. Dále tato houba působí proti stresu, ale i proti kvasinkám, které představují zdravotní problém pro mnoho žen.

Stejně tak dokáže Reishi
Tímto se výčet léčebných účinků zdaleka nevyčerpává a vzhledem k tomu, že vědecký výzkum houby Reishi stále pokračuje, lze očekávat, že brzy budou objeveny i další příznivé účinky na naše zdraví.

Nejúčinnější je extrakt Reishi

Nejúčinnější je extrakt
Nejúčinnější složky, které představují polysacharidy a terpeny, je k dosažení výše uvedených účinků (aby je dokázalo lidské tělo vstřebat a využít) nutné extrahovat, což se provádí pomocí horké vody a alkoholu. Lékaři a léčitelé proto pacientům ke zlepšení jejich zdravotního stavu nebo jako prostředek v boji se závažnou nemocí, který lze užívat i preventivně, doporučují houbu Reishi právě v podobě extraktu, jako je například doplněk stravy MycoMedica Reishi extrakt, vysoce kvalitní produkt, jenž je pravidelně testován, neboť právě kvalita produktu je základním předpokladem využitelnosti potenciálu medicinálních hub.

Léčebné účinky houby Reishi jsou známé už řady let

Extrakt zakoupíte ve specializovaném internetovém obchodě www.mycomedica.cz, kde najdete i další doplňky stravy obsahující výtažky z léčivých hub. Na rozdíl od léků mají medicinální houby tu výhodu, že jsou velmi účinné, aniž by zatěžovaly organismus a mají minimum vedlejších účinků. Ať už chcete nemocem předcházet, nebo hledáte léčebný prostředek na svůj zdravotní problém, medicinální houby rozhodně stojí přinejmenším za seznámení.Čtěte na Medicínu:

Okurková šťáva

Zvětšení poprsí – malé kouzlo s velkým efektem

Detoxikace pro ženy dle ajurvédské medicíny

Buďte krásnější s mandlovým olejem!