Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Infrasauna - účinky na zdraví

Kromě saunování v klasické sauně jsou dnes velmi oblíbené infrasauny

Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka a především skvělý preventivní účinek. Jde o jednu z nejlepších zbraní v boji proti chřipce a nachlazení, ale také napomáhá k prokrvení a pročištění pokožky, svalové relaxaci, uvolnění dechu apod. Kromě klasické finské sauny jsou dnes velmi oblíbené infrasauny.

Infrasauny mají velmi pozitivní účinky na lidské tělo. Infračervené paprsky procházející naším tělem ho zahřívají hluboko do svalové tkáně a tím dochází k prohřátí a uvolnění našeho organismu. V infrasaunách se teplota pohybuje mezi 50° - 60°C. 80% tepla vstřebá vaše tělo a pouze 20% se rozptýlí do prostoru. Tím dochází k intenzivnímu pocení daleko dříve, než v klasických saunách. Saunování v infrasaunách si dopřejte 2x týdně po dobu 30 minut.

Účinky infrasauny na vaše zdraví

Pomoc při bolestech – zad, svalů, kloubů
Infračervená terapie působí velmi účinně při odstraňování bolesti, ať už se jedná o snížení svalového napětí, uvolnění bolavých zad nebo o odstranění ztuhlosti kloubů a tím celých končetin. Velmi pozitivní účinky byly zaznamenány také při léčbě revmatické artritidy nebo artrózy.

Podpora krevního oběhu a zlepšení imunitního systému
Pobyt v infrasauně má příznivý vliv na krevní oběh. Infračervené záření proniká do těla v hloubce 4 cm a tím dochází k prohřátí kůže, svalů a vnitřních orgánů. To vede k rozšíření cév, zvýšení srdečního objemu a rytmu, a krev tak může lépe cirkulovat. Navýšení teploty těla má za následek zpomalení růstu bakterií a virů a napomáhá k tvorbě bílých krvinek, které s těmito viry a bakteriemi bojují.

Detoxikace těla
Hlubší a intenzivnější zahřívání organismu v infrasauně vede k výraznému pocení, při němž se vyloučí až 6x více toxinů, tuku a nečistot z těla, než při běžném pocení. Ve vyloučeném potu je minimálně 15% odpadních a ve vodě nerozpustných látek (těžké kovy, kyseliny, sodík i čpavek, ale také cholesterol, tukové buňky, apod.)

Hubnutí v infrasauně
Infrasauny vám pomohou v boji s přebytečnými kily či nadváhou. Během jednoho sezení v infrasauně můžete bezpečně spálit až 800 kcal, a tak jde o další velmi účinný prostředek při redukci váhy. Vlivem tepla dochází k výraznějšímu prokrvení cév a lymfatický systém tak snáze vyloučí nepříznivé látky ven z těla.

Infračervené světlo může také působit na zrychlení metabolického systému, tudíž budete spalovat ještě několik hodin po saunování. Infračervené paprsky a teplo působí příznivě také proti celulitidě.

Pozitivní vliv na pokožku
Díky intenzivnímu teplu a infračerveným paprskům pronikajícím do našeho těla, dochází ke zlepšení prokrvení kůže, což přispívá k její regeneraci. Dochází tak k významnému zlepšení textury naší pokožky, pleti, k otevření pórů a jejich pročištění a odloučení starých buněk. Pokožka je tak jemná, čistá a zářivá.

Vliv infrasauny na vaši psychiku
Infrasauny mají opravdu velký vliv na vše zdraví, zároveň však přispívají k uvolnění stresu a napětí. Saunování je zdravou zábavou s velkým množstvím pozitivních účinků, které přispívá k pročištění organismu, k jeho větší obranyschopnosti a napomohou mu být v harmonii.

A tím se vylepší také vaše psychika. A pokud chcete být ještě ve větší pohodě, zajděte do infrasauny ve dvou. Infrasauna pro 2 osoby není žádnou novinku, a tak vezměte svého přítele či přítelkyni, kamaráda či kamarádku a vyrazte se odreagovat a zároveň udělat něco pro své zdraví.Čtěte na Medicínu:

Pojeďme si pro zdraví a odpočinek

Balte děti do látky, ne do chemie!

Proč jsme dnes nemocní? Bílá mouka lidstvu škodí...

PREDATOR PARAZIT – spolehlivě likviduje vši a hnidy