Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Druhy stresu, které na nás působí

Ačkoliv většina z nás si pojem stres zařadí spíše mezi negativní faktory života, stres může působit i pozitivně. Podívejme se na základní dělení stresu.

Proč se dělají bradavice

Bradavice patří mezi poměrně častá kožní onemocnění, kterými nejčastěji trpí děti, teenageři a lidé s oslabenou imunitou. A proč se dělají bradavice? Mohou za to viry, které se přenášejí kontaktním způsobem.

Nemoc, která není vidět - Crohnova choroba

Tento článek jsem se rozhodla věnovat všem lidem, kteří tímto závažným onemocněním trpí. Název článku hovoří za vše. Nemoc na vás nikdo nepozná, není totiž vidět, proto si většina lidí ani neuvědomuje, jak těžké chvíle pacienti občas musí zažívat.

Alergie na chlad skutečně existuje

Především štíhlé ženy si často stěžují, že jim je zima v místnostech, kde ostatní chlad nepociťují. Zimomřiví lidé bývají nezřídka terčem různých vtípků, například, že trpí alergií na zimu, na zmrzlinu, anebo na chlad. Jenže alergie na chlad skutečně existuje.

I s epilepsií se dá žít naplno

Pan Chrzibek se snaží žít naplno a navíc sám pomáhá jiným - jako dobrovolný asistent nevidomých.

Video: Byznys v bílých pláštích

Reportáž o tom, jak funguje farmaceutický průmysl.

Lněný olej a jeho účinky na naše zdraví

Len známe především jako hospodářskou plodinu, která se používá k výrobě plátna. Pokud jde o konzumaci této rostliny, v pekárenském průmyslu se její část, konkrétně lněné semínko, přidává do celozrnného pečiva, neboť je zdrojem omega 3 a 6 nenasycených kyselin a dalších zdraví prospěšných látek. Lněný olej účinky těchto látek umocňuje.