Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Nechcete brát antibiotika? Zkuste prospěšnější med Manuka

Vlastnosti medu jsou všeobecně známy – zdravější slazení, lahodná chuť a schopnost podpořit náš organismus. Chceme-li, aby med prospíval našemu zdraví, však musí být zcela přírodní a obsahovat unikátní látky.

Přírodní potravinový doplněk s obsahem Colostra

Tablety Respi40 jsou přírodní potravinový doplněk s obsahem Colostra, mikrobiálních lyzátů a vitamínem C. Jedinečná kombinace zdraví prospěšných látek z Colostra a bakteriálních lyzátů celkově podporující zdraví a normální funkci imunitního systému.

Nachlazení se (ne)lze vyhnout

Nachlazením si procházíme mnohokrát za život už od útlého dětství, ale přesto nás vždycky stejně nepříjemně zaskočí a i když jde jen o „obyčejnou“ rýmu, dokáže nám výrazně zkomplikovat běžné fungování.

Migréna a její přírodní léčba

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na zvuky apod. Při častých migrénách je vždy důležité vyloučit nějaký druh závažného onemocnění mozku.

Co (možná) nevíte o vápníku

Asi není potřeba Vás přesvědčovat o tom, že minerály jsou pro tělo a udržení dobrého zdraví nezbytné. K nejdůležitějším patří i vápník.

Nechybí vám hořčík?

Jste neustále unaveni, i když nemáte z čeho? A navzdory únavě přesto špatně spíte? Jste zbytečně podráždění? Možná máte nedostatek hořčíku.

Kolostrum – podpora imunity tím nejpřirozenějším způsobem

Mateřské mléko je označováno za nejdůležitější a nezdravější potravinu našeho života. Ale i v průběhu života mléko potřebujeme, jak ukazují nejnovější výzkumy. Možný způsob, jak vytěžit z mléka co nejvíce užitečných látek, je užívání přípravku vyrobeného z kolostra.

Pozor na nepříjemné opruzeniny

Výlety, sportovní aktivity, čas strávený venku. S tímto se pojí jedna nepříjemná věc, která trápí nejen děti, ale i dospělé a to je intertrigo neboli opruzeniny.

Reishi je houba pro dlouhověkost

Reishi neboli lesklokorka lesklá je medicinální houba, kterou tradiční čínská medicína využívá pro léčbu různých onemocnění již několik tisíc let.

Co prozradí obličej o našem zdraví

Obličej je velmi silně vypovídajícím místem našeho zdraví stejně jako třeba plosky nohou, oči nebo ušní boltce. Naším obličejem prochází celá řada akupunkturních drah a je zde umístěno velké množství reflexních bodů. Každý z nich náleží nějakému hlavnímu orgánu v našem těle.

Přírodní podpora našeho organismu

Moderní medicína umí úspěšně léčit spoustu nemocí a díky za to. Průběh nemoci však závisí nejen na způsobu léčby, ale také velmi významně na stavu našeho organismu. Jeho fungování bychom měli proto podpořit pomocí přírodních přípravků.

Octan hlinitý, první pomoc našich babiček

Po poměrně deštivém létě jsme se v jeho závěru dočkali tropických teplot a můžeme doufat, že nás čeká příjemné babí léto, které bude vybízet k venkovním sportovním aktivitám. Při každém výletu bychom ale měli myslet na riziko úrazu a mít při sobě základní lékárničku.

Ráj pro děti a jejich rodiče? Veletrhy FOR BABIES a FOR TOYS v Letňanech

Nejnovější nabídku hraček a her pro děti nabídne na podzim již tradiční veletrh FOR TOYS, který se bude konat společně se s veletrhem potřeb pro děti a kojence FOR BABIES ve dnech 6. – 9. října v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Pryč s parazity

Negativní vlivy útočí na zdraví těla a duše z mnoha stran. Z mikrosvěta pocházejí viry, bakterie a jiné parazitující organismy a jimi produkované toxiny, z okolního prostředí do něj pronikají chemikálie a elektromagnetické záření, ale jsou tu i vlivy z makrosvěta, například rychlé oslabování magnetického pole Země a zvyšování kosmického záření.

Přírodní kosmetika nemusí být drahá

Používání přírodní kosmetiky má hned dva příjemné aspekty – jednak nedodáváme našemu tělu škodlivé látky, a navíc ještě prospíváme přírodě, kterou jinak chemická výroba masově vyráběných produktů poškozuje.

Žvýkáním proti žaludečním vředům?

Slyšeli jste někdy o bakterii Helicobacter pylori? Bakterie dokáže v těle způsobit veliké potíže, a to mimo jiné proto, že její přítomnost v žaludku nemusí provázet žádné příznaky. Po čase ale může způsobit gastritidu a vznik žaludečních a dvanáctníkových vředů.

Zdravé podlahy: Vybíráme podlahu pro alergika

Podlahy volíme nejen podle vzhledu a svého vkusu, zařízení a účelu místnosti, ale rozhodující je často také údržba a cena. Kdo však má doma alergika, pro toho je na prvém místě jeho zdraví a proto hledá tzv. zdravé podlahy a varianty vhodné pro jeho zdravotní potřeby.

Útrobní tuk je daní z blahobytu

Viscerální neboli útrobní tuk se podílí na většině civilizačních onemocnění a trápí velkou část populace. Je uložen především v dutině břišní, kde má částečně i roli ochrany vnitřních orgánů. Pokud je však jeho množství zvýšené, může se objevit i v parenchymatozních orgánech (především játra a slinivka), což dále může vést k jejich poškození.

Medicinální houby – tradiční čínská medicína vhodná i při detoxikaci

Vznik hub na naší Zemi je odhadován na dobu před asi 900–570 milióny let a podle fosilních nálezů se zde všechny dnes známé druhy hub vyskytovaly už před 320–286 milióny let. Mnoho z nich je již po staletí známo svými příznivými vlastnostmi pro náš organismus.

Jak širokou postel?

Vybírat do svého domova nábytek je krásnou, ale náročnou činností. Kromě toho, že je těžké vybrat ze široké nabídky, je ještě nutné sladit představy všech členů domácnosti, přemýšlet nad tím, aby nábytek plnil svou funkci i za několik let, a do toho se ještě většinou musíme vejít do finančního limitu.