Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Přírodní podpora našeho organismu

Zdroj foto: pixabay.com

Moderní medicína umí úspěšně léčit spoustu nemocí a díky za to. Průběh nemoci však závisí nejen na způsobu léčby, ale také velmi významně na stavu našeho organismu. Jeho fungování bychom měli proto podpořit pomocí přírodních přípravků.

V době, kdy je tělo „v pohodě“ a má zajištěné zdravé podmínky, není třeba do jeho fungování zasahovat, příroda sama vytvořila dostatek obranných a samočisticích mechanismů. Problém však je právě v tom zajištění zdravých podmínek. Těch lze v dnešní době plné škodlivých látek ve vzduchu, vodě i potravinách dosáhnout jen stěží. A proto býváme tak často nemocní, oslabení a bez energie. Naštěstí nám řešení nabízí opět příroda.

Lékárna plná přírodních pomocníků

Na webové stránce www.prirodnilekarna.cz najdete veliké množství pečlivě vybraných a prověřených preparátů. Neobsahují žádné konzervační látky, umělé parfemace a nebyly testovány na zvířatech. Nabízené produkty jsou řádně schváleny Ministerstvem zdravotnictví ČR. Přestože jsou všechny výrobky podrobně popsané, možná budete potřebovat poradit například ohledně vhodné kombinace s léky, které užíváte. Pro tyto případy je na stránkách i ePoradna, kde vám dotaz zodpoví odborník na konkrétní téma. Internetový obchod má i svou kamennou prodejnu v Hradci Králové. Nejoblíbenějšími produkty z Přírodní lékárny jsou ty, jejichž základem je kombinace bylin podle čínské medicíny. Z konkrétních přípravků se pak nejvíce prodává ImunoBran.

Rýžové otruby a Shiitake – dvojí účinek v jednom přípravku

ImunoBran je vhodné užívat v blížícím se období sychravého počasí, střídání teplot a chřipkových epidemií. Zároveň pomáhá sportovcům v období dlouhých tréninků a po náročných sportovních výkonech. Zlepšuje fungování organismu i při chronickém únavovém syndromu nebo jiných projevech oslabeného imunitního systému.

Imunobran je vhodné užívat v sychravém počasí

Jedná se o funkční potravinu, obsahující polysacharidovou vlákninu z rýžových otrub, která je enzymově modifikována komplexem japonské medicínské houby Shiitake. Houba Shiitake produkuje interferon, což je skupina proteinů potlačujících šíření virových nemocí. Všeobecně znám je i protivirový efekt rýžových otrub. Kombinace těchto dvou složek zajišťuje obrovský nárůst účinku. ImunoBran má také díky aktivaci tzv. NK buněk protinádorové účinky a je možné jej užívat i v období chemoterapie. Speciální způsob výroby navíc snížil molekulární váhu a tím zvýšil vstřebatelnost, díky čemuž ImunoBran zabírá téměř okamžitě. Je tedy velice vhodný na akutní, ale i dlouhodobé užívání.  

Colostrum – tekutina nabitá zdravím

Imunobran zvyšuje buněčnou imunitu, kolostrum jsou už hotové protilátky, takže takto zapůsobíme na dvou frontách. Léčivé účinky přípravku Symbiotics Colostrum jsou založeny na kolostru, tekutině, kterou produkují savci krátce po porodu. Ta obsahuje veškeré látky potřebné k optimálnímu fungování imunitního systému. Proto se přípravek používá všude tam, kde imunitní systém nepracuje, jak má. Symbiotics colostrum tak pomáhá léčit například alergie nebo atopický ekzém, jeho využití je však mnohem širší – účinné látky se vstřebávají ve střevech, kde dle RNDr. Fořta prokazatelně působí proti virům, bakteriím a parazitům, především plísním. Pomáhá také při zánětech žaludku a žaludečních vředech.

Colostrum pomáhá při atopickém ekzému

Zdraví z hroznového vína v té nejúčinnější podobě

Pokud trpíte potížemi s oběhovým systémem, ať už horšími v podobě srdečních či cévních onemocnění, anebo menšími, jako jsou například křečové žíly či celulitida, vyzkoušejte patentovaný přírodní produkt ANTHOGENOL OPC® . Sloučenina ANTHOGENOL® má velký přínos pro vaskulární systém. Rozsáhlý souhrn výzkumů na toto téma byl nedávno doplněn o vědecké potvrzení, že produkt specificky chrání endoteliální buňky proti oxidačními stresu. Endoteliální buňky jsou nejen vnitřní výstelkou celkového vaskulárního systému, ale hrají také důležitou roli ve funkci kapilár. Endoteliální buňky určují prostupnost kapilár a výměny mikro a makromolekul mezi krví a tkání a naopak. Účinnou látkou přípravku ANTHOGENOL® je suchý prášek obsahující Flavan-3-ol získaný ze zrnek hroznového vína Vitis Vinifera a z kůry francouzské pobřežní borovice Pinus Maritima.

 Čtěte na Medicínu:

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Babské rady na pálení žáhy

Co možná nevíte o dýni

Houbami nejen proti rakovině: Maitake