Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Octan hlinitý, první pomoc našich babiček

Zdroj foto: pixabay.com

Po poměrně deštivém létě jsme se v jeho závěru dočkali tropických teplot a můžeme doufat, že nás čeká příjemné babí léto, které bude vybízet k venkovním sportovním aktivitám. Při každém výletu bychom ale měli myslet na riziko úrazu a mít při sobě základní lékárničku.

Určitě jste někdy podobnou situaci zažili – vypravili jste se jen na malý výlet na kole, s sebou jen pití. Stačila malá chvilka nepozornosti a úraz je tu. Podobné situace se stávají třeba i na bruslích nebo při běhu. Proto je vždy třeba být na takové situace připraven, úraz nemusí nutně potkat vás. Třeba pak pomůžete někomu jinému v nesnázích.

Základní vybavení

Pokaždé, když vyrážíte sportovat byť i jen na hodinku, mějte u sebe alespoň mobilní telefon, abyste případě nutnosti mohli zavolat pomoc. Je překvapivé, jak člověka paralizuje i na první zdání banální výron kotníku. Pokud teploty neatakují třicítku, je také dobré mít v malém baťůžku lehkou větrovku. V případě zranění totiž dochází velice rychle k pocitu chladu a k zimnici a i lehká přikrývka dodá pocit tepla a určitého komfortu. Do kapsy si dejte pár náplastí, z toho nějakou proti puchýřům. I ty dovedou navzdory své malé velikosti pořádně potrápit. Vyplatí se také malé balení dezinfekce.

Octan gel

Tradiční a účinný pomocník

Velice praktickou součástí základní lékárničky je Octan gel. Ten je založen na prověřených účincích octanu hlinitého, který znaly a s úspěchem používali už naši předkové, používá se na úrazy už od devatenáctého století. Octan hlinitý má antibakteriální a stahující účinky, takže pokožku zklidňuje a urychluje následné hojení. Octan gel se vyrábí v praktickém balení v tubě, kterou můžete mít neustále u sebe. Octan gel využijete nejen při úrazech, ale i mechanicky způsobených otocích nebo při poštípání hmyzem. Přináší okamžitou úlevu.

Doma můžete pokračovat také v obkladech octanem hlinitým, které si jednoduše připravíte rozpuštěním sáčků ve studené vodě. Ty obsahují granulát určený pro jednoduchou přípravu roztoku. V něm pak namočíte látku či obinadlo a přiložíte na postižené místo, případně jej obvážete.

Octan hlinitý v moderní podobě gelu či sáčků vyrábí česká farmaceutická společnost RosenPharma, která důsledně dbá na kvalitu svých výrobků a s oblibou využívá přírodních a tradičních složek. Octan gel, Octan sáčky i spoustu dalších přípravků pro pokožku, zažívání i jasnou mysl najdete ve specializovaném e-shop www.rpshop.cz. Produkty lze koupit i v lékárnách, a to jak kamenných, tak internetových.Čtěte na Medicínu:

Ananasová šťáva

Přirozená cesta k obranyschopnosti: ImunoBran

Vliv batát na naše zdraví

Manukový med z Nového Zélandu