Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Medicinální houby – tradiční čínská medicína vhodná i při detoxikaci

detoxikace Vznik hub na naší Zemi je odhadován na dobu před asi 900–570 milióny let a podle fosilních nálezů se zde všechny dnes známé druhy hub vyskytovaly už před 320–286 milióny let. Mnoho z nich je již po staletí známo svými příznivými vlastnostmi pro náš organismus.

Přibližně od roku 1939, kdy započala farmaceutická výroba penicilinu, se lidé začali upínat k lékům jako k něčemu zázračnému. Bohužel lidé rozhodně nejsou zdravější než před vznikem moderní farmacie, spíše naopak. I z toho důvodu se plno lidí obrací zpět k tradičním přírodním preparátům. Za jednu z příčin nárůstu civilizačních chorob je označována toxická zátěž, kterou neustále – ať už vědomě v podobě například kouření, nebo nevědomě a nedobrovolně z důvodu znečištění ovzduší a kontaminovaných potravin – podstupujeme. Náš organismus není stavěn na chemické látky, se kterými se dnes dennodenně musí vypořádávat. Mezi nejvíce zatížené orgány patří především játra a ledviny. Navíc do oslabeného organismu se snadněji dostanou viry, bakterie, plísně a paraziti. Účinná pomoc našemu tělu se nabízí v detoxikačních přípravcích. Mezi vysoce účinné patří ty z řady medicinálních hub. Na rozdíl od mnoha jiných přípravků jsou jejich účinky vědecky dokázány.

Léčivé houby

Všechny medicinální houby jsou bohaté na polysacharidy, a to i na ty nerozpustné a na vlákninu, např. chitin. Na ni se mohou navázat škodlivé látky, které se tak vyloučí z těla spolu se stolicí ven. Díky tomu, že vláknina navíc urychluje peristaltiku a upravuje střevní mikroflóru, přispívá k pravidelné stolici, a tak i pravidelnému vylučování škodlivých látek. Navíc houby udržují střevo zdravé a funkční, a to pak během cesty trávicím traktem nepropustí škodliviny do těla.

Jedním z nejúčinnějších přírodních pomocníků je medicinální houba Reishi. Výzkum této houby se soustřeďuje zejména na její imunomodulační (tj. zvyšující obranyschopnost organismu) a protinádorové vlastnosti. Zatímco u nás vládne mezi lékaři k tradičním přírodním léčivům spíše nedůvěra, například v Japonsku je Reishi doporučovaná lékaři přímo k léčení více než 20 nemocí a dalších zdravotních problémů. V praxi byla Reishi otestována v těchto situacích: při všeobecném posílení imunitního systému, v léčbě alergií, při podpoře fyzického a mentálního zdravotního stavu, doplňkové terapii rakoviny, podpoře srdce a krevního oběhu, při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání a jako doplňková terapie u poruch jater.

Reishi

Dalším přípravkem českého výrobce přípravku s medicinálními houbami MycoMedica je MycoDetox. Jedná se o přípravek, ve kterém je optimálně zkombinovaný koktejl několika zdraví prospěšných látek. Obsahuje zmíněnou Reishi, dále Chlorellu, která přispívá k vitalitě, energii a lepší imunitě, napomáhá k normální funkci střevního traktu a činnosti jater a slouží jako antioxidant. Další složkou je Spirulina, což je antioxidant, který upravuje hladinu cukru v krvi a má příznivý vliv na imunitní systém. MycoDetox obsahuje též Acerolu, rostlinu velmi bohatou na vitamin C. Obsahuje ho až 40x více než citron, a to ve formě kyseliny askorbové, která je tak obvykle lépe snášena než ta průmyslově vyráběná.

MycoDetox

Pomoc pro onkologické pacienty

Výzkumy ukazují, že houby dokáží nejen zmírňovat vedlejší příznaky drastické konvenční léčby rakoviny, ale samy mají účinky cytostatické, cytotoxické či dokáží vyvolat apoptózu (buněčnou sebevraždu rakovinových buněk). Jsou proto velkým pomocníkem v boji proti tomuto zákeřnému onemocnění. Není však dobré odvrátit se zcela od doporučení lékařů! Je vhodné používat houby souběžně se západní léčbou – chirurgií, chemoterapií či radioterapií apod.

Třeba kombinace hub Reishi a Maitake u rakoviny prsou působí velmi efektivně a bez vedlejších negativních příznaků.

Důvěryhodný výrobce především!

„Zázračných“ přípravků najdeme tolik, že je až s podivem, proč jsou lidé tolik nemocní. Neexistuje však dostatečná kontrola nad tím, jakým způsobem jsou přípravky vyrobeny nebo zda obsahují dostatečné množství účinné látky. Proto je velice důležité užívat přípravky jen od spolehlivých výrobců. Solidní výrobci používají pouze prověřené dodavatele a kvalitu surovin nechávají pravidelně prověřovat. Všechny produkty MycoMedica jsou v renomované a nezávislé německé laboratoři testovány na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu a množství polysacharidů.Čtěte na Medicínu:

Jak se nezbláznit ze stresu

Babské rady proti nespavosti

Spánek jako na obláčku

7 tipů na detoxikační přípravky, které si zaslouží pozornost