Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

7 tipů na detoxikační přípravky, které si zaslouží pozornost

ChlorellaZdá se, že kdo dnes nedetoxikuje, ten jako by nebyl. Z detoxikace se stal částečně i módní trend, který je skloňován ve všech lifestylových časopisech a televizních pořadech podobného rázu. Na detoxikaci však rozhodně není nic špatného, právě naopak.

Očistit tělo od toxinů, srovnat jeho trávení a celkově ho uvést do rovnováhy a pohody by měl jednou ročně každý. Ale rozhodně ne formou diety, kterou si lidé často s detoxikací mylně pletou.

Stravovat se po nějaký čas jen vybranou potravinou nebo dlouhodobě jakoukoliv skupinu potravin vyloučit ze stravy, to rozhodně není detoxikace. Tělu začnou po velmi krátké době chybět živiny, ať už to jsou bílkoviny, sacharidy nebo vitamíny či jiné látky, a začne strádat. 

Raději jsme pro vás vybrali 7 nejprodávanějších detoxikačních přípravků na českém trhu, které se vám o harmonii organismu zaručeně postarají. A často vám budou i chutnat!

1. Chlorella

Chlorella – sladkovodní řasa ukrytá v tabletách nebo rozpustném prášku se stává v poslední době čím dál více oblíbenou volbou při detoxikaci. Obsahuje vysoký obsah bílkovin, komplex vitamínů, železo a velké množství aminokyselin. Nejedná se o ale klasický detoxikační přípravek, Chlorella má za cíl především očistit střeva a ne celkově detoxikovat organismus. I tak se ale jedná o zajímavý přípravek, který stojí za vyzkoušení ve chvíli, kdy máte problémy s trávením a vylučováním, například ve formě nadýmání či zácpy.

2. Prodetox

Prodetox

Jedná se o účinný a jeden z nejkomplexnějších detoxikačních přípravků na trhu. V jeho složení lze nalézt kromě přátelské bakterie LactoSpore či přírodní vlákniny i směs bylin, přírodní karotenoidovou směs Carmin a Montmorillonit – přírodní jíl. Po 14idenní intenzivní, nebo 30denní klasické detoxikační kúře s prodetoxem se tělo zbaví odpadních látek, pročistí se jeho gastrointestinální trakt a celkově se zlepší zažívání. 

Prodetox je vhodný nejen pro unavené lidi bez energie nebo lidi se špatným životním stylem, kteří jej chtějí radikálně změnit, ale i pro všechny ty, kteří se snaží zhubnout a hledají účinnou podporu. Pozor, velká výhoda tkví i v tom, že prodetox mohou užívat i těhotné a kojící ženy. A hlavně, prodetox vám vážně zachutná, jeho pomerančovou chuť si téměř zamilujete…

TIP: Na internetu jsme našli slevový kupón "100dolu", který vám ušetří 100 Kč - vyzkoušeno za vás! Detoxikační nápoj prodetox si můžete objednat zde.

3. Bioatkivní C.L.A.

Bioaktivní C.L.A.

Zdroj foto: prozdravi.cz

Společnost Pharma Nord je známa svým potravinovými doplňky zaměřenými například na zlepšení imunity, posílení kostí a kloubů či na hubnutí. Právě do poslední kategorie spadá tento přípravek, který těží z vlastností konjugované kyseliny linolové. Pomocí té totiž odbourává tuky a odplavuje je do krevního řečiště a svalů – tam jsou následně spalovány. Díky tomu dochází ke tvarování postavy i jejímu zpevnění. Opět se jedná o přípravek zaměřený na trochu jinou oblast, než je detoxikace; pokud se ale chcete cítit líp a zpevnit své tělo, stojí rozhodně za vyzkoušení.

4. Enterosgel

Enterosgel

Zdroj foto: Enterosgel.sk

Léčivý přípravek, jehož hlavním cílem je odvést z organismu veškeré škodlivé látky. Jeho výhodou je, že se nevstřebává do trávicího a zažívacího traktu a po 7 hodinách se z těla naprosto vyloučí. Kromě klasické detoxikace je tento přípravek vhodný spíše pro nárazovou léčbu, například při otravách jídlem, kocovině nebo krátkodobých střevních potížích. Dokáže však střevní sliznici chránit před poškozením agresivními látkami a před podrážděním a celkově zlepšuje zažívání. 

5. Pharma Activ AloeLive

Pharma Activ AloeLive

Zdroj foto: PharmaActiv.cz

Jak už název napovídá, jednou ze stěžejních složek tohoto přípravku je aloe vera, konkrétní šťáva z něj. Tá má totiž příznivý vliv na fungování žaludku i střev a podporuje trávení. V celém přípravku je jí přes 99 %. Tento přípravek se užívá ve formě sirupu, po cca 5 lžících denně, což nemusí být příjemné těm, kdo nemají rádi výraznou chuť.

Objednat ho můžete zde.

6. Mladý ječmen

Mladý ječmen

Tento potravinový doplněk je zaměřený na zlepšení celkového stavu organismu a jeho uvedení do pohody a rovnováhy. Obsahuje řadu vitamínů a jiných prospěšných látek, aminokyseliny, chlorofyl i vlákninu. Není však vhodný pro nárazovou detoxikaci jednou ročně. Užívá se jednoduše, je dobře vstřebatelný – stačí pouze rozpustit ve studené či vlažné vodě 1-2 lžičky přípravku denně a vypít.

7. Medicol Green Trio

Green trio

Tento přípravek v sobě kombinuje účinné látky třech zelených potravin, přičemž dvě z nich jsme shodou okolností dnes také zmínili: chlorella a zelený ječmen, tou třetí je spirulina. 

Tyto tři látky spolu dohromady vyplavují z těla škodlivé toxiny a přispívají ke správnému fungování střev. V rámci dávkování je potřeba dvakrát denně spolknout tři tablety před jídlem, což však ne každému vyhovuje.

Závěr

Detoxikačních přípravků je na trhu spousta a vybrat si z nich ten pravý může dát někdy zabrat. Vždy ale myslete na to, že se jedná o investici do vašeho zdraví, proto pořádně studujte složení jednotlivých přípravků – ty, ve kterých najdete vlákninu, přírodní směsi bylin nebo přátelské bakterie poslouží vašemu organismu nejlépe. Naopak na ty s přídavkem barviv a chemických přísad raději zapomeňte a neničte si jimi zdraví. To máme všichni jen jedno…Čtěte na Medicínu:

Bolesti břicha, kdy se začít bát?

Chrupavka ze žraloka prospívá pohybovému ústrojí

Grapefruitová šťáva předchází chřipce i rakovině

Houbami nejen proti rakovině: Maitake