Měsíční zpravodaj o zdraví

 • Exkluzivní články
 • Odborné rady
 • Doporučení
 • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Přírodní potravinový doplněk s obsahem Colostra

Tablety Respi 40 jsou přírodní potravinový doplněk s obsahem Colostra, mikrobiálních lyzátů a vitamínem C. Jedinečná kombinace zdraví prospěšných látek z Colostra a bakteriálních lyzátů celkově podporující zdraví a normální funkci imunitního systému.

Užíváním tablet Respi 40 dochází k uvolňování účinných látek, které pozitivně působí na horní a dolní dýchací cesty a napomáhají imunitnímu systému v boji proti parazitům, bakteriím, virůmplísním. Vitamín C podporuje správnou funkci imunitního systému. Mikrobiální lyzáty si lze představit jako neškodné a přečištěné částečky z rozbitých bakteriálních buněk.

Cílem mikrobiálních lyzátů je navození fyziologické rovnováhy obranných funkcí v lidském organismu. Jsou zcela přírodní, tudíž přirozenou imunomodulační látkou. Lidské tělo je běžně vystaveno působení bakterií, které se vyskytují v jeho okolí. Tím, že lyzáty našemu tělu poskytneme, docílíme celkového posílení imunity.

Tablety Respi 40

 • Maximální hodnoty účinných látek a imunoglobulinů IgG 40.
 • Obohaceno probiotickou kulturou Bacillus coagulans a prebiotickou kulturou Inulin.
 • Ochrana imunoglobulinů před předčasným štěpením v zažívacím traktu.
 • Dochuceno příchutí brusinka.
 • Doporučujeme pro děti.
 • Obsahují mikrobiální lyzáty a vitamín C.
 • Tablety se nechávají rozpustit v ústech. Doporučené užívání je 14 dní a poté 14 dní vynechat.
 • Nabízíme ve třech variantách 30ks, 60ks, 90ks.

Všechny tři varianty

Colostrum

Colostrum neboli mlezivo, je sekret mléčné žlázy produkovaný matkou v prvních dnech po narození mláděte. Obsahuje řadu faktorů zásadně ovlivňujících nejen odolnost, ale i další růst a vývoj potomků. Colostrum obsahuje důležité živiny, jako jsou bílkoviny, tuky, cukry, vitamíny a minerály.

Colostrum se doporučuje užívat jako prevence proti chřipce, nachlazení a virovým onemocněním. Colostrum se podává i při onemocnění, rekonvalescenci, po úrazu a dlouhodobém užívání antibiotik. Colostrum produkty mohou užívat jak děti, tak i dospělí. Dle lékařských studií je doporučeno podávat dětem colostrum jako prevenci proti virovým onemocněním.

Složení colostra

Aminokyseliny

Jsou životně důležité bílkovinné stavební látky pro látkovou výměnu a obnovu buněk. Nedostatek aminokyselin vede k poruchám růstu, pomalému hojení ran a zánětů, poruchám koncentrace, celkovému oslabení imunitního systému, atd. Optimální přísun aminokyselin vede k poskytnutí energie na fyzické i psychické úrovni, a  proto má důležitý vliv na fyzickou a psychickou výkonnost.

Imunoglobuliny(=protilátky)

Jsou důležité pro lidský organismus jako prevence a obrana proti infekcím a z hlediska zabránění zánětům. Lékaři objevili, že vysoký obsah imunoglobulinů v colostru účinně podporuje tělu vlastní imunitní systém (kráva uvolňuje až 2 kilogramy mnoha různých imunoglobulinů během prvních tří dnů po porodu). Colostrum téměř vždy obsahuje protilátky proti bakterii E-coli, která je známá tím, že u lidí vyvolává průjmy a zvracení.

Přirozené růstové faktory

Příznivě ovlivňují látkovou výměnu v těle tak, že rozmnožování buněk je v některých buňkách podporováno, zatímco v jiných je zpomalováno. Protože například jeden růstový faktor chrání svalové tkáně buněk, další růstový faktor brání růstu přeměněných buněk jako například buněk rakovinového původu. Vzájemné působení odlišných růstových faktorů způsobuje perfektní vyváženost buněčného metabolismu. Současně, další růstové faktory jsou schopny ovlivňovat imunitní systém, aby zvýšily schopnost těla vytvářet imunitní látky proti virům, bakteriím a plísním.

Vitamíny

Regulují látkovou výměnu bílkovin, tuků a cukrů. Vždy musejí být přítomny v dostatečném množství. V současné době je téměř všem znám následek nedostatku vitamínů.

Další látky v colostru jsou cytokiny, které stimulují lymfatický systém a obsahují vysoce účinné antivirové imunitní faktory. Glykoproteiny umožňují imunitním a růstovým faktorům, aby prošly přes kyselý zažívací trakt. Laktoferiny a transferiny předávají železo do červených krvinek a brání škodlivým bakteriím a  virům, aby získávaly železo, které potřebují k jejich množení. Prolaktin aktivuje sekreci mléčných žláz. Laktobacillus bifidus acidophilus pomáhá zažívání a omezuje růst škodlivých bakterií a kvasinek v zažívacím traktu.

Vitamín C

 • Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm.
 • Vitamín C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek, kostí a krevního oběhu.
 • Vitamín C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální činnosti nervové soustavy.Čtěte na Medicínu:

Babské rady na zácpu

Pomůže Vám liposukce?

Dvě tváře cholesterolu

Zpátky ve své kůži

Proč jsme dnes nemocní? Bílá mouka lidstvu škodí...