Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zpátky ve své kůži

Pokud se necítíte ve své kůži, řešení najdete ve Formé Clinic

Opakovaná těhotenství, náhlá ztráta hmotnosti v důsledku stresu, vítězství nad velkou nadváhou anebo prostě jen působení času... Stačí jen jeden z těchto faktorů a najednou si ve své kůži připadáte jako v oblečení po starším sourozenci. Pokud cvičení ani zpevňující krémy nepomáhají, řešení najdete ve Formé Clinic.

Povislé kožní záhyby nevypadají hezky a snižují sebevědomí, navíc mohou znepříjemňovat oblékání a pohyb, nemluvě o hrozbě tvorby opruzenin a ekzémů. Zkušení plastičtí chirurgové z Formé Clinic zbavují kožních přebytků nejčastěji paže, stehna a břicho, v úvahu však přicházejí i zásahy na zádech či hrudníku. Na rozdíl od jiných úprav zevnějšku je třeba počítat s větším operačním výkonem zpravidla v celkové anestezii, jemuž předchází předoperační vyšetření.

Zákrok mohou podstoupit všichni zdraví lidé bez věkového omezení. Nejprve je však nutné absolvovat konzultaci s odborníkem, který zhodnotí váš zdravotní stav a probere s vámi všechny podrobnosti a okolnosti procedury.

Klenuté paže
U horních končetin se kůže nejčastěji uvolňuje na vnitřní straně paží, kde se především ženám také nadměrně usazuje tuk, proto se zákrok někdy kombinuje s liposukcí. Valy na pažích se odstraňují v celkové anestezii, menší výkony lze výjimečně zvládnout při místním umrtvení. Operace trvá 1–2 hodiny a předchází jí rozměření a nákres zákroku. Řez se vede z podpaží po vnitřní straně paží, kůže se natáhne a po odstranění přebytku se rána sešije.

Pevné nohy
Podobný průběh má operace vnitřních stran stehen, kde se stejně jako na břiše mohou objevit strie – následek potrhání vazivových vláken pod kůží po výrazných hmotnostních výkyvech. Řez se vede třísly, jizvy jsou tedy méně viditelné. U mladších pacientek s pružnější pokožkou lze operaci kombinovat s liposukcí, stejně jako při úpravě krajiny břišní.

Omlazené bříško
Tam si u menšího přebytku kůže vystačíte s miniabdominoplastikou, při níž se pracuje pouze v oblasti pupku. Pokud se vám při těhotenství rozestoupily břišní svaly, při klasické abdominoplastice se dají sešít. Řez se vede těsně nad ochlupením a plocha břicha zůstává bez jizev. Ženám, u nichž ještě přichází v úvahu těhotenství, se zákrok nedoporučuje, a tímto způsobem se neřeší ani nadměrná obezita.

Co vás čeká pak?
Po každém z uvedených zákroků následují 1–2 dny strávené na klinice, maximálně týdenní klid na lůžku a rekonvalescence spojená se zhruba čtyřtýdenním nošením kompresivního prádla. K sedavé práci se lze vrátit po týdnu až dvou podle typu zákroku, namáhavá činnost a sport přicházejí v úvahu po šesti týdnech od operace.

Jizvy záleží na vás
Po vyjmutí stehů už výsledek závisí především na vaší kázni a na tom, zda pravidelně několikrát denně provádíte doporučené tlakové masáže jizev, ideálně za pomoci speciálního krému. Jizvy se pak nestahují, netvrdnou a lépe se hojí. O jejich nenápadný vzhled se může postarat ošetření biostimulačním laserem a rozhodně prospěje skoncování s kouřením, jež zpomaluje hojení a zvyšuje riziko komplikací. Minimálně tři měsíce je třeba jizvy chránit před slunečním zářením.

Konec dobrý, všechno dobré
Poté už se budete jen radovat, že jste investovali do svého zdraví, sebevědomí a krásy, a mávat lepším zítřkům bez nepříjemného povlávání přebytečné kůže.

Staňte se fanoušky Formé Clinic.Čtěte na Medicínu:

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice

Kéž by rovnátka nebyla vidět!

Získejte přírodní zdroj vitality a energie z výtažku hlívy ústřičné.