Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kéž by rovnátka nebyla vidět!

Nyní už Váš úsměv nemusí hyzdit drátková rovnátka

Po neviditelnosti rovnátek touží většina jejich nositelů. Je také Vaším snem, aby nevzhledné drátky rovnátek nehyzdily Váš úsměv? Víme, jak si jej splnit. Neviditelná rovnátka Invisalign nejenže nejsou vidět, ale mají i mnoho dalších předností.

Ach, ta rovnátka!
Rovnátka představují osvědčené řešení, jak účinně vyřešit problém křivých zubů. Bohužel jejich aplikace je spojena s celou řadou nepříjemností. Zaprvé, ne příliš estetickým způsobem dotvářejí vzhled našeho úsměvu, a proto je nošení rovnátek jejich majiteli vnímáno jako závažný společenský handicap, zejména dospívajícími jedinci a mladými ženami.
Za druhé rovnátka podstatně komplikují každodenní život pacienta, zejména pokud jde o dodržování ústní hygieny, ale také co se komfortu při jídle týče. Nehledě na to, že zde hrozí riziko uvolnění drátku, což může vést k bolestivému poranění.
Dalším nešvarem „rovnací terapie“ v případě klasických rovnátek je riziko poškození zubů.
Ano, všechna tato rizika v zájmu krásnějšího úsměvu podstupujeme. Víte ale, že to není nutné?

Neviditelná rovnátka Invisalign

Pro krásu nemusíte trpět
Neviditelná rovnátka Invisalign, která dokážou pacientům zajistit vysoký komfort nošení bez ztráty sebedůvěry po celou dobu léčby, jsou jasným důkazem toho, že pro krásu se nemusí trpět. Díky tomu, že jsou tvořena měkkými průhlednými foliemi, které se svým vzhledem podobají nosičům pro domácí bělení, přinášejí nemálo výhod. Rovnátka nejsou vidět, jsou snadno snímatelná (můžete si je tedy sundat před jídlem nebo před důležitou schůzkou a samozřejmě také před čistěním, takže umožňují nekomplikovanou ústní hygienu) a co je rovněž důležité – na rozdíl od klasických rovnátek nemohou poškodit zuby.

Neviditelná rovnátka vs. drátková rovnátka

Vzhledem k výše uvedenému se neviditelná rovnátka Invisalign, která jsou americkým patentem, s úspěchem používají již několik let po celém světě. Že Vás také zaujala? Pak Vás jistě bude zajímat, jak se nosí.

Jak se používají neviditelná rovnátka
Jednotlivé nosiče pacient samostatně střídá v předem určeném pořadí - zpravidla po deseti až čtrnácti dnech. Celková doba léčby je velmi individuální. V případě lehké kosmetické vady se může jednat o 14 nosičů, u komplikovanější vady i 40.
Fólie na zubech velmi přesně sedí, čímž umožňují posun zubů v požadovaném směru. Každá fólie je jiná, resp. je tvarována s posunem zubu o půl milimetru směrem k požadovanému výsledku, a neustálým působením na zuby tak dochází k jejich pohybu požadovaným směrem.
K dosažení kýženého výsledku je však nutné, neviditelná rovnátka, stejně jako ostatní typy aparátků, neustále nosit.

Před nasazením rovnátek

Nasazení rovnátek je bezbolestné a není nijak nepříjemné

Nasazené rovnátka Invisalign

Léčba začíná konzultací
Léčba pochopitelně začíná konzultací v ortodontické ordinaci stejně jako v případě jiných vyšetření. Nejprve je třeba posoudit na základě vstupního vyšetření, zda je technika Invisalign pro Vás vhodná. Pacient je poté seznámen s animací vlastních zubů, jaký je současný stav v ústech, jak bude situace vypadat během a po skončení léčby pomocí neviditelných rovnátek.
Před samotnou léčbou je nutné zhotovit otisky zubů, které se společně s RTG snímky, fotografiemi a kompletní dokumentací odešlou do USA, kde se fólie zhotovují. První sadu připravených fólií nezbytnou pro úspěšnou léčbu Vám lékař následně předá a podrobně Vás seznámí se způsobem, jak neviditelná rovnátka správně používat. Během léčby pak pacient postupně dostává další sady fólií.
Po ukončení léčby se ve většině případů používají retenční fólie, fixní retainer apod. Tyto pomůcky je nezbytné určitou dobu nosit, aby se zajistila stabilita nového postavení zubů, a zuby se nevrátily do původní pozice.

Neomezujte se v úsměvu
Pokud chcete mít krásně rovné zuby, aniž byste se předtím omezovali v úsměvu a životním komfortu, neviditelná rovnátka jistě stojí za úvahu. Více informací i potřebné kontakty k domluvení vstupní konzultace najdete na stránkách www.erpetmedical.cz.Čtěte na Medicínu:

Plastická chirurgie: Kouzla už nejsou jen v pohádkách

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice

Černý zázrak Vám pomůže doplnit chybějící železo

Dvě tváře cholesterolu