Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Černý zázrak Vám pomůže doplnit chybějící železo

Třtinová melasa té nejvyšší kvality

Anémie neboli chudokrevnost je soubor příznaků, při nichž je množství červeného krevního barviva nebo počet červených krvinek nižší než u zdravého člověka. Člověk s anémií je výrazně bledý, unavený a rychle dýchá. Má problémy s bolestí hlavy, hučí mu v uších a buší mu srdce. Chudokrevnost se také projevuje opakovanými infekcemi, nechutenstvím, hubnutím, průjmem, zácpou, obtížemi při polykání.

Ženy jsou riziku chudokrevnosti vystaveny více než muži. V průběhu menstruace ztrácejí velké množství železa. I v těhotenství je vhodné užívat nějaký preparát, který kombinuje pro plod nezbytné minerály a vitamíny, protože je v tomto období spotřeba železa zvýšená, je dobré dodávat ho v jakékoli formě.

Rovněž u dětí a dospívajících, kteří jsou ve vývinu a rostou, spotřeba železa stoupá. Optimální příjem železa je v tomto období 8 – 14 mg/den. Denní spotřeba železa u dospělých je pro muže 10 mg a pro ženy 15 mg.

Nejdůležitější pro předcházení vzniku chudokrevnosti je správné složení jídelníčku.

Základem je maso, které je nejdůležitějším zdrojem železa pro naše tělo. Vhodná jsou i vajíčka, ale tam je problém u lidí se zvýšenou hladinou cholesterolu. Důležitý je dostatek vitamínů, hlavně vitamínu C, B12 a E. Denně konzumujeme potravu, která nám nemůže zabezpečit potřebnou denní dávku železa, proto je vhodné si tento prvek doplnit.

Ideální je v tomto případě melasa z cukrové třtiny, která se prodává pod názvem „Černá zázrak“. Zajímavé je složení melasy, 100 gramů má kromě jiného 17,8 mg železa, 5,45 mg zinku a 531 mg vápníku. Obsahuje velmi dobrý poměr minerálních látek, je jedním z nejbohatších zdrojů železa. Vzhledem k množství obsaženého železa a vápníku v melase nepřekvapí, že je možné pomocí ní podstatně zlepšit i anémii. Metoda, při které se delší čas užívá větší množství preparátů železa, je neuspokojivá a často způsobuje trávící problémy.

Železo a vápník by se měli užívat jen z přírodních zdrojů a ne ve formě umělých preparátů.

Klasickým příkladem přípravku na zregenerování organismu jsou doplňky výživy, které byly vytvořeny z vybraných či ekologicky pěstovaných rostlinných druhů a přírodních surovin. Potravinové doplňky, které se takto připravují, například třtinová melasaČerný zázrak“, jsou z biologického hlediska organizmu dostupnější, lépe a rychleji se vstřebávají.Čtěte na Medicínu:

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem

Nechcete chřipku? Dejte si arónii!

Co dělat, aby trávení fungovalo správně jak má