Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Nechcete chřipku? Dejte si arónii!

Arónia je bohatým zdrojem vitamínů, ale i účinných antioxidantů a minerálů

Kombinace nízkých teplot kolísajících kolem nuly a vyčerpanosti organismu po zimě nás činí náchylnými k nákaze chřipkou a dalšími virovými onemocněními. Nechcete být nemocní? Dejte si arónii!

Předjaří, chřipky čas
Chřipková epidemie nejčastěji kulminuje na přelomu zimy a jara. Proč právě v tomto období? V prvé řadě za to mohou nízké teploty, které kolísají kolem nuly, a vytvářejí ideální podmínky pro množení virů a bakterií. Když k tomu ještě připočteme fakt, že po zimě je náš organismus nejvíce vyčerpaný, a tím méně odolný vůči škodlivým mikroorganismům, není se čemu divit.

Vaše tělo potřebuje více
Že se právě proto snažíte posilovat imunitu a zvyšovat přísun vitamínů? Dopřáváte si křupavé papričky, kulaťoučká rajčátka, červeňoučké jahůdky, voňavá jablíčka a další zdravé plody? To je bezpochyby chvályhodné. Bohužel rychlené nebo uměle dozrávané ovoce a zelenina ze supermarketu má v zimním období výrazně nižší nutriční hodnotu než potraviny sklízené v době svého přirozeného vegetačního období. Pokud tedy chcete chránit svůj organismus před nákazou, je třeba udělat více. Co přesně?

Jak se chránit před nákazou
Buď jíst ovoce a zeleninu na kila, nebo doplnit vyvážený jídelníček superpotravinou, která již ve velmi malém množství obsahuje velkou dávku vitamínů. Mezi tzv. superpotraviny patří plody arónie, černého jeřábu, a to protože jsou nejen bohatým zdrojem vitamínů (C, E, K a vitamínů skupiny B), ale také vysoce účinných antioxidantů, minerálů (například jódu), ovocných kyselin, tříslovin a dalších látek. Konzumace těchto plodů nebo výrobků z nich připravených, například čajů, džemů či likérů, posiluje imunitní systém, čímž zvyšuje jeho ochranu před infekční nákazou.

Arónie jsou plody jeřábu černého

Co dokáže arónie
A to není vše, co tyto malé černé plody připomínající borůvky dokážou. Arónie rovněž přispívá ke správné funkci štítné žlázy, stabilizuje krevní tlak, reguluje cholesterol, posiluje funkci jater i ledvin a působí preventivně proti skleróze a rakovině.

Arónie superovoce plné blahodárných látek

Co udělat více
Samozřejmě, že ani ta nejlepší super potravina Vás před patologickými mikroorganismy neochrání na 100%. Pokud chcete být zdraví i v tomto rizikovém období, chce to ještě několik dalších opatření. Svůj jídelníček s dostatečným množstvím vitamínů a minerálů byste měli doplnit pitným režimem (v rámci něhož vypijete minimálně 2 litry tekutin denně), pravidelnou pohybovou aktivitou a otužováním, ideální je saunování, nebo pokud ho špatně snášíte, tak studená sprcha po ránu.

Pokud tedy nechcete dát chřipce ani jiné nemoci šanci, naše rada zní - zdravě jezte, pijte, hýbejte se, otužujte a dopřejte si každý den trochu arónie!

Více informací získáte na webu www.aroniaoriginal.cz.

 Čtěte na Medicínu:

Lipový čaj nejen proti nachlazení

Rooibos je považován za elixír zdraví

Med je cenný přírodní lék

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem