Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Pozor na nepříjemné opruzeniny

Zdroj foto: pixabay.com

Výlety, sportovní aktivity, čas strávený venku. S tímto se pojí jedna nepříjemná věc, která trápí nejen děti, ale i dospělé a to je intertrigo neboli opruzeniny.

Opruzeniny, odborně intertrigo, lidově řečeno vlk. Nikdo o takových potížích sice moc nemluví, ale každého člověka to dokáže pořádně potrápit. Dobře je znají maminky malých miminek. Citlivé zadečky, které jsou celodenně pod plenkami, se zapaří velice snadno. Na opruzeniny však trpí i dospělí – osoby s nadváhou nebo cukrovkou, ženy s větším poprsím, ale i aktivní sportovci, například cyklisté. Opruzeniny se tvoří zejména v kožních záhybech a tam, kde se kůže o sebe tře – na stehnech, břiše, v loketních záhybech, mezi prsty na nohou, v podpaží nebo v oblasti konečníku zejména při dlouhém sezení v autě či na kole.

Jak opruzeniny vznikají?

V místech, kde se dotýkají nebo o sebe třou dvě plochy kůže, se zadržuje teplo a vlhko. Pokud je pokožka navíc pod těsným oblečením, špatně k ní proniká vzduch, hromadí se tu kožní pot a maz a pokožka se zapaří. Následně zčervená, bolí, někdy také praská nebo se olupuje. V takovém prostředí se velice snadnou začnou množit nežádoucí bakterie, které „běžné“ zapaření bolestivě komplikují. Zapařeniny pak navíc může doprovázet i zápach.

Active Derm

Speciální péče pro prevenci i řešení potíží

Lepší než řešit už vzniklé nepříjemné a bolestivé potíže je samozřejmě jim předcházet. U miminek je prevencí zejména nechávat co nejčastěji bez plenek. Dospělí by měli volit oblečení z přírodních materiálů. Ani to však někdy nestačí a je třeba sáhnout po speciálních přípravcích. Úžasnou novinkou v této oblasti je Active Derm krém od značky Australian Bodycare. Budete-li používat tento krém v kombinaci s Active Derm pěnovým mýdlem, můžete se opruzeninám zcela vyhnout.

Active Derm pěnové mýdlo

Active Derm krém a mycí pěna jsou totiž speciální vysoce aktivní produkty na mytí a ošetřování jemné pokožky těla, která je citlivá na vlhkost a tření. Obsahují zinek, estery kyseliny mléčné a makadamiový olej na ošetření a zklidnění citlivé a podrážděné pokožky, ale také na prevenci před začervenáním a zapařením. Zinek je osvědčeným přípravkem na zmírnění podráždění, má regenerační účinky a zvyšuje pružnost pokožky. Kyselina mléčná se do mastí přidává zejména pro své antiseptické vlastnosti. Díky této antiseptické složce přípravky Active Derm zabraňují vzniku či rozvoji bakteriální infekce. Makadamiový olej má skvělé regenerační účinky a podporuje přirozenou hydrataci kůže. Active Derm je zcela bez parabenů, parfémů a umělých barviv, takže ho lze bez obav aplikovat i na citlivou dětskou pokožku při každém přebalování. Vaše lékárnička už nemusí obsahovat několik dóz s mastičkami pro vás i vaše maličké, Active Derm může bez obav používat celá rodina a užijete si tak aktivity bez nepříjemných a bolestivých opruzenin.Čtěte na Medicínu:

Sexuální zdraví, důležitá součást spokojeného života

Balte děti do látky, ne do chemie!

Znáte ty nejsilnější imunostimulanty?