Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Znáte ty nejsilnější imunostimulanty?

Získejte obranyschopnost z přírodyOrganismus je jako velice složitý stroj plný součástek. Jedna bez druhé nemohou správně fungovat a dohromady tvoří pozoruhodnou souhru. Někdy nám ani nedochází, jak moc můžeme naše tělo ovlivnit. Dnešní medicína je velmi pokročilá, jak ale pomoci svému tělu správně pracovat bez zbytečných chemikálií? Které imunostimulanty vyhrávají na plné čáře?

Medicinální houby Většina z nás už o medicinálních houbách slyšela. Málokdo ale ví, jak moc jsou ve skutečnosti našemu tělu prospěšné a co vše dokáží vyřešit. Mycomedica nám mohou pomoci s nespavostí, trávením, imunitou, ale i s vedlejšími účinky chemoterapie. Pomáhají při kardiovaskulárních onemocněních, diabetu nebo dokonce rakovině. Mezi nejsilnější imunostimulanty v oblasti medicinálních hub patří například tyto:

Agaricus

Tato houba se nazývá také žampion mandlový a pochází původně z Brazílie. Kromě toho, že je ceněný pro svou báječnou mandlovou chuť, je považován za jednu z nejdůležitějších medicinálních hub vůbec. Vědci ho začali zkoumat již v šedesátých letech 20. století a jejich předmětem zájmu jsou především jeho imunomodulační vlastnosti.

Obsahuje spoustu polysacharidů, a to zvláště velmi důležité a účinné beta-D-glukany. Ty jsou v mnoha studiích označovány jako nejvýznamnější látky medicinálních hub. Agaricus podporuje imunitní systém, zdravou funkci střev a také zdravou kůži. Posiluje organismus, zmírňuje křeče a vypuzuje červy.AgaricusCordyceps

Je další velmi významnou medicinální houbou v oblasti imunostimulantů. Říká se mu také housenice čínská a pochází z tibetské vysočiny. Jako první jeho potenciál zaznamenali pastýři jaků. Tato zvířata spásala Cordyceps, a tak se vyznačovala odolností, vysokou plodností a dožívala se velmi vysokého věku. Tyto vlastnosti pak inspirovaly k jeho využití jako tonika a prostředku k získání vyšší kondice. Tu zapříčiňuje především přítomnost cordycepinu, polysacharidů, glykoproteinu a peptidů.

Cordyceps podporuje zdravý imunitní systém, plodnost a sexuální funkce a také zdravý kardiovaskulární systém. Také je prospěšný k posílení vitality. Také napomáhá funkci ledvin a plic.CordycepsReishi

Ganoderma lucidum, Reishi, má přední postavení v čínské medicíně. V překladu je to „božská houba nesmrtelnosti“. Už neuvěřitelných 4000 let se používá pro své léčebné účinky. Zmínka o ní padla i v základním díle čínské medicíny, a to ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Dnešní věda ale oceňuje především polysacharidy a antioxidanty, na které je Reishi velmi bohatá. Tato houba obsahuje také značné množství aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Její využití je proto opravdu široké.

Reishi podporuje imunitní systém, respirační systém, psychiku, napomáhá funkci jater, kardiovaskulárnímu systému, zdravému spánku a také detoxikaci organismu. V neposlední řadě pomáhá organismu při chemoterapii radioterapii. Podle čínské medicíny také doplňuje Qi a vyživuje krev, utišuje dušnost, uklidňuje ducha a tak dále a tak dále… Zkrátka opravdu dostává svému názvu. Její účinky jsou jednoduše boží.ReishiDalšími silnými, přírodními imunostimulaty jsou:

Kozinec blanitý – čínská léčivka

Tato bylina je velmi známá pro své blahodárné účinky. Mezi ty nejdůležitější patří právě posílení obranyschopnosti. Je ale i antioxidantem, napomáhá fyzické odolnosti, rozšíření cév, posílení srdce, prokrvení kůže a má antibiotický účinek. Pomáhá při zánětu ledvin, zadržování tekutin, vysokém tlaku, úplavici nebo salmonelóze. Pro tyto a další léčivé vlastnosti si rozhodně zaslouží naši pozornost.

Kolostrum

Co je vlastně kolostrum? Je to vlastně v přirozené podobě hustá, nažloutlá tekutina, která se podobá syrovátce. Je obsažená v mateřském mléce a tvoří se v mléčné žláze matky těsně před porodem dítěte. Obsahuje látky, které povzbuzují imunitní systém k aktivitě. Je bohaté na proteiny a novorozencům pomáhá přežít první měsíce života.

Mumio

Mumio nese pověst zázračného balzámu a elixíru života už od dob Aristotela. Ten s ním dělal pokusy a zjistil tak jeho úžasné účinky. Je to vzácná černá hmota, která se nazývá také „slzy hor“. Pochází z vysokých hor. Podobá se asfaltu a rozpouští se tělesným teplem. Někteří vědci tvrdí, že jde o produkt mikroorganismů. Teorií je mnoho, ale účinky jsou prokázané.

Česnek

Kdo by neznal česnek a jeho skvělé využití nejen v kuchyni. Česnek je vyhlášený svými preventivními účinky proti nachlazení či chřipce, je ale také díky allicinu protizánětlivý, antibakteriální a antivirový. Navíc pomáhá v boji proti alergiím a ekzémům, astmatu a onemocněním žaludku. Je přírodním antibiotikem, no a navíc… odpuzuje upíry. :)

Vitamín C

Vitamín C je odedávna známý tím, že posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti nachlazení a chřipce a také napomáhá odolnosti proti infekčním onemocněním. Také urychluje regeneraci a pomáhá při námaze a stresu. Zelený čaj Také zelený čaj je velmi známý pro své blahodárné vlastnosti. Je jedním z nejznámějších potravinových doplňků. Povzbuzuje, působí pozitivně proti stresu a únavě a také napomáhá metabolismu a tím i spalování tuků. Kromě toho je ale také skvělý na podporu imunity.

Kustovnice čínská

Tato výborná plodina, která je skvělá nejen na chuť, se také nazývá Goji. Její prvotní účinky lze pozorovat již po 2-3 dnech užívání. Čistí krev, obsahuje 18 druhů aminokyselin a až 21 stopových minerálů. Dále také polysacharidy, které upevňují imunitní systém.

Důležitý je také zdravý životní styl…

Nesmíme ale zapomínat, že ať užíváme jakékoliv doplňky potravy, naše imunita a funkce organismu se odvíjí také od našeho stravování a pohybu. Pokud budeme žít zdravě, naše tělo nám to oplatí. Nejen navenek. V celkové nepsané anketě o nejlepší imunostimulant, vítězí na plné čáře právě medicinální houby, které svými účinky zaručeně nezklamou, ba naopak rozhodně příjemně překvapí.

MycomedicaČtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Co a jak často cvičit?

Deprese, nemoc této doby

Papriková šťáva

Křupněme si zdravě se sušenkami Rej

Prevence je základ péče