Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Přírodní kosmetika nemusí být drahá

Používání přírodní kosmetiky má hned dva příjemné aspekty – jednak nedodáváme našemu tělu škodlivé látky, a navíc ještě prospíváme přírodě, kterou jinak chemická výroba masově vyráběných produktů poškozuje.

Počet lidí vyhledávajících ekologickou kosmetiku a drogerii naštěstí roste, a tak se rozšiřuje také nabídka takových produktů. I velcí výrobci standardní kosmetiky dnes sází na hesla „inspirováno přírodou“, „s obsahem bylin“, „se silou přírody“ a tak podobně. Leckdy se však při pohledu na složení dozvíte, že zmíněné přírodní látky jsou obsaženy v naprosto minimálním množství. Na rozdíl od biopotravin, jejichž označení podléhá přísné legislativě, není totiž používání termínů „bio“ či „přírodní“ v kosmetickém průmyslu zatím nijak právně upraveno.

Přírodní olivová kosmetika

Čemu se vyhnout

Nechcete své tělo ani přírodu zatěžovat kosmetikou plnou umělých látek, ale nebaví vás zkoumat pečlivě složení, které je většinou uvedeno odbornými názvy a navíc úplně malinkým písmem? Pak je nejjednodušší vybírat především takové produkty, které jsou vyráběné malými výrobci, specializovanými výhradně na přírodní kosmetiku. Hledejte takové přípravky, které jsou označeny jako 100% přírodní, jsou bez obsahu parafínů, silikonů, chemických konzervantů, syntetických barviv a přidaných vonných látek. Ty se většinou označují prostým „parfum“. Opravdové přírodní produkty totiž voní skutečnými bylinkami, květinami či ovocem, a není tak třeba do nich parfémy přidávat. I minerální oleje, jakkoliv zní toto označení nevinně, jsou uměle vyrobeným produktem z ropy a ačkoliv snad nejsou přímo škodlivé, pleti zrovna neprospívají, ucpávají totiž póry.

Přírodní nemusí být nutně bio

Nabídka přírodní kosmetiky je už poměrně široká, na výběr máte třeba Fair Trade kosmetiku, která dbá na výrobu a distribuci v souladu s lidskými právy. Nebo můžete kupovat lokální kosmetiku, abyste nepřispívali k nadměrné dopravě zboží a podporovali tuzemské výrobce. Anebo naopak rádi pomůžete výrobcům v chudých oblastech. Možná jsou pro vás důležitější jiné aspekty, třeba cena. Přírodní kosmetika se nemusí vyrábět jen z bio surovin, které jsou pochopitelně dražší. Bio výrobky navíc prodražuje i jejich certifikace, takže pokud chcete ušetřit, výrobkům bez ní se vůbec nemusíte vyhýbat. Cest, jak pomáhat přírodě nebo výrobcům, je naštěstí mnoho.

Přírodní olivová mýdla

Kosmetika s vůní moře

Nás například baví, když má výrobek „něco navíc“. Třeba když nám vyvolá vzpomínku na krásné pohodové chvíle na dovolené. To se povedlo stylovému obchůdku Triaelia, „řeckému ostrůvku v Plzni“. Pro ty, kteří mají Plzeň z ruky, majitelé provozují i e-shop, kde najdete kromě nabídky produktů také  recepty na pravé řecké speciality.

Přírodní olivová mýdla

Jestliže hledáte 100% přírodní kosmetiku za dobrou cenu, jste na správném místě. Úžasná jsou například přírodní tuhá tělová mýdla OlivAloe ® Natural cosmetics. Základem je, jak jinak, když jsme v Řecku, olivový extrakt. K němu jsou přidané další bylinky, mezi něž patří třeba heřmánek, levandule nebo Aloe Vera. Všechna mýdla jsou určena pro citlivou pokožku. Díky svému složení lze použít i na obličej. Mýdla mají uklidňující účinky s mírnými antiseptickými vlastnostmi a jsou vysoce hypoalergenní, takže jsou vhodné i pro děti. Na pokožce mýdlo zanechává příjemnou jemnou vůni. Mýdla OlivAloe ® Natural cosmetics mohou používat i vegani, ve složení totiž nenajdete žádné živočišné tuky a výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Jestliže už máte dovolenou u moře za sebou anebo se na ni letos nedostanete, netrapte se. Olivová mýdla z obchůdku Triaelia vám vnesou kousek krétské pohody až k vám domů, a to doslova za pár korun.Čtěte na Medicínu:

Co možná nevíte o mléce

Co máme vlastně pít při detoxikačních kůrách?

Cukrovka a její formy

Biomedicínský přístroj oslovil i George Clooneyho