Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Co (možná) nevíte o vápníku

Zdroj foto: pixabay.com

Asi není potřeba Vás přesvědčovat o tom, že minerály jsou pro tělo a udržení dobrého zdraví nezbytné. K nejdůležitějším patří i vápník.  Každý jistě ví, že vápník je dobrý pro pevnost kostí a možná by ho někdo hledal v zubech … ale většinou je to všechno. Jenže vápník je nepostradatelný v mnoha dalších procesech a dokonce i při životních funkcích. Vápník je totiž potřebný v každé buňce.

Ano, vápník je základní součástí kostí a podílí se na jejich struktuře a pevnosti. Kostra přece nosí naše tělo celý život a musí být pevná, silná a zdravá, abychom se mohli pohybovat. Jenže pohyb nezajišťuje jen kostra, ale samozřejmě jsou to svaly, které pro svou činnost také velmi nutně potřebují vápník a také potřebují být dostatečně prokrveny … a o to se starají cévy a hlavně správná činnost srdce, které vápník také potřebují. A půjdeme-li ještě dál, tak sval k pohybu musí dostat impuls a ten přivádí nervová vlákna, která pro správný přenos vzruchů potřebují co? … vápník!

Dostatek vápníku v těle snižuje křehkost a lámavost kostí (osteoporóza), kazivost zubů, zajišťuje správnou činnost svalů i nervového systému, je velmi potřebný pro činnost srdce a cévního systému a nezbytný pro srážlivost krve, přispívá ke kvalitě kůže, vlasů, nehtů … takže bez vápníku se prostě neobejdeme!

Vápník je potřeba v každém věku - od dětství až do stáří. S přibývajícím věkem se schopnost využití vápníku z potravy výrazně snižuje, a proto si organismus tím více bere potřebný vápník z kostí.
Proto je pro udržení dobrého zdraví vhodné vápník doplňovat. Není to lék, ale životně důležitý minerál.

Vápník je sice obsažen v mnoha potravinách - nemusíte kvůli tomu lízat nebo okusovat omítku (i když i to se u dětí stává), ale příjem vápníku z mléka a jiné potravy je většinou nedostačující - kolik jogurtů, tvarohu, sýrů za den sníte nebo kolik litrů mléka vypijete?
Spotřeba vápníku v těle je velká a většinou to nestačí … proto je pro doplnění potřeba najít bohatý zdroj vápníku ve správné formě, aby se co nejlépe vstřebával a dal tělu to, co k životu potřebuje.

Mezi nejkvalitnější a přirozené zdroje vápníku patří mořské ulity - vždyť vápník nepotřebují jen obratlovci, ale i ti „bezpáteřní „ (šneci, korýši,…) potřebují svou tvrdou schránku, aby se schovali a přežili.

Při výběru doplňku stravy je potřeba si všímat nejen obsahu vápníku, ale je nutné si uvědomit, že nejde o to spolknout tvrdou kapsli, která se bude dlouho rozpouštět a vstřebávat, ale je vhodné dát přednost tomu, který se rozpustí a vstřebá rychle. Jen takový přinese dokonalý účinek.

Takové vlastnosti nabízí australský produkt Liquid Calcium 1500 mg, který obsahuje vápník derivovaný z mořských ulit v měkké želatinové kapsli a hlavně v tekuté formě. A nejen to - tento vápník byl zpracován na mikročástice pro dosažení nejvyšší účinnosti. Zároveň přidání potřebného množství vitaminu D3 umožní lepší a rychlejší vstřebávání a využití tohoto vápníku v těle.

Více se o tomto skvělém zdroji vápníku dočtete zde na www.australianremedy.cz

Produkt Liquid Calcium je vhodný pro celou rodinu. Vápník je potřebný pro těhotné a kojící matky, pro zdravý vývoj dětí, pro udržení dobrého zdraví dospělých a pro stárnoucí osoby a pro seniory. Vhodný také pro ženy v klimakteriu. Velmi vhodný je pro sportovce a fyzicky pracující osoby.

Pečujte o svoje zdraví s vysoce kvalitními doplňky stravy z Austrálie !

 Čtěte na Medicínu:

Co a jak často cvičit?

Co ohrožuje naše plíce…

Zvětšení poprsí – malé kouzlo s velkým efektem

Uzdravte se dříve, než onemocníte

Pampelišková šťáva