Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dovolte nám představit vám časopis PHOENIX.

Nevšední časopis pro nevšední lidi

Tento časopis není jen „dalším“ v současné nepřeberné nabídce na stáncích. Je jiný. Ne nadarmo si říká: „Nevšední časopis pro nevšední lidi“.

Častá otázka, kterou při prvém setkání s naším časopisem slýcháme, je – Jak nevšední? Nevšední, protože vlastní názor se dnes příliš „nenosí“. Je mnohem snadnější při vzájemné komunikaci citovat, či se aspoň odkazovat na to, co řekl někdo jiný. Titul před či za jménem však nezaručuje patent na rozum.
Nezaručuje jej ani pokročilý věk, ani množství vydaných knih. Nikdo nemá patent na rozum.

My všichni vytváříme tento svět. Měníme ho svou každodenní činností. Vědomě i nevědomě. Naše chování, naše rozhodování o tom, co koupíme, jak to použijeme, kam a jak budeme cestovat, to vše ovlivňuje nejen nás a naše nejbližší okolí, ale celý svět.

Zamysleme se jen nad množstvím letadel křižujících denně oblohu nad naší tzv. malou zemičkou, Českem. Je možné, aby pohyb – kinetická energie – a zplodiny produkované leteckými motory neměly vliv na klima? A co třeba kamionová doprava a jí způsobované otřesy půdy.

Nejen vliv materiální, ale i vliv duševní má každý z nás. Pokud ráno vstáváme s úsměvem na rtech a s rozhodnutím, že tento den prožijeme naplno, avšak tak, abychom neubližovali, či neubírali svobodu ostatním, ovlivníme tím i značnou část svého okolí. Naopak, vstaneme-li „levou nohou“ a celý den se na všechny mračíme, na vše nadáváme, jsme vzteklí, že se nám nic nedaří, často tuto špatnou náladu přeneseme i na svou rodinu či přátele. Vše, co do světa vysíláme, se nám jako bumerang dříve či později vrátí. Nepřemýšlejme o tom, co svět může udělat pro náš (natož co měl udělat pro nás – minulost nezměníme), ale zapřemýšlejme nad tím, co my můžeme udělat pro svět.

V redakci se snažíme předkládat čtenářům témata jak aktuální – politický vývoj naší země i světa, legislativní změny dotýkající se nejen výrobců přírodních léčiv atd., ale i témat starých jako lidstvo samo – jsou Češi opravdu takoví ateisté, za jaké se považují? Nebo naopak se drží Desatera, ale nespojují si své morální zásady se základy křesťanství, které položil již Ježíš před více jak 2 tisíci lety? Je víra stigma? Nebo naopak je víra „módou“. Co je to buddhismus a proč je dobré poznat více než sousední vesnici.

Rádi cestujete, ale nemáte dostatek finančních prostředků pro cestu do Indie, Číny, pouť po svatých místech jižní Evropy? Zajímá vás, proč si vybral Karel IV. ke stavbě svého nejproslulejšího hradu právě Karlštejnsko? Výstavbu předcházel dlouhý výběr místa a průzkum nejen z hlediska strategického, ale i ezoterického (duchovního). To vše naleznete na stránkách našeho časopisu!

PHOENIX si klade za cíl přinášet informace a zajímavosti, které poněkud vybočují „z řady“ a jsou i protikladem běžně mediálně šířených názorů souhlasných se stavem mysli současné civilizační mašinérie. Chceme čtenářům poskytnout prostor pro vlastní zamyšlení. Námi přinášené informace nejsou konečné a neměnné, nechceme vytvářet iluzi slepé víry. Chceme přispět k uznání koexistence protikladů, k překročení stínů předsudků a nasbíraných polopravd. My lidé bychom se měli konečně stát sami sebou. Slepě nenásledovat většinový názor. K tomu chceme v redakci časopisu PHOENIX přispět a věříme, že si v něm každý najde to, co jej zaujme.

 



Čtěte na Medicínu:

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Jaký je Váš metabolický věk?

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!