Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jaký je Váš metabolický věk?

Metabolický věk nemusí odpovídat našemu biologickému věkuZdroj foto: ISIFA

Náš věk, který patří v běžném společenském styku mezi nejčastěji zjišťované údaje, často neodpovídá našemu biologickému věku, někdo vypadá mladší, někdo starší, než na něho prozrazuje jeho datum narození. Podobně jako metabolický věk, veličina udávající průměrný věk, ke kterému patří náš metabolismus. K čemu tento údaj vlastně slouží a jak se zjišťuje?

Jak zjistit metabolický věk
Zjištění našeho metabolického věku má význam z hlediska našeho zdraví. Čím více se náš metabolický věk blíží našemu skutečnému věku, tím lépe. Pokud je náš metabolický věk vyšší, než skutečný, znamená to, že bychom měli svůj bazální metabolismus zlepšit. Toho dosáhneme zvýšením tělesné aktivity, která vede ke zvětšení objemu svalové tkáně. A jak se dá metabolický věk zjistit? Nejpohodlnější způsob představuje použití osobní váhy s tělesnou analýzou. Mezi špičku v tomto oboru patří osobní váhy Tanita, které zobrazují i celou řadu dalších údajů pro zjištění našeho zdravotního stavu.
Konkrétní zjištění metabolického věku si ukažme na následujícím příkladě: Váha Tanita BC-731 při jeho určování zobrazuje hodnoty od 12 do 90. Pokud je Váš skutečný věk 39 let a displej váhy zobrazí hodnotu 45, znamená to, že byste měli zvýšit svou pohybovou aktivitu, což je případ většiny pacientů se sedavým zaměstnáním. Optimální je, když dosáhnete hodnoty 39.

Metabolický věk

Celková fyzická kondice
Dalším ukazatelem zdravotního stavu je celková fyzická kondice, která porovnává tělesný tuk a svalovou hmotu, a má tak význam také z hlediska zdravého hubnutí. Při zvýšené fyzické aktivitě totiž dochází k úbytku tělesného tuku ve prospěch svalové tkáně, i když hmotnost může zůstat neměnná. Zvyšování celkové fyzické kondice zlepšuje celkový zdravotní stav a tím pomáhá snižovat riziko civilizačních onemocnění.

Svalová hmotaCelková fyzická kondice

Hmotnost kostí a viscerální tuk
Při předcházení nemocem nám rovněž pomáhá zjištění údajů, jako je hmotnost kostí a viscerální tuk, což je tělesný tuk uložený v dutině břišní, který s přibývajícím věkem (zejména u žen v menopauze) narůstá. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě rovněž přispívá ke snižování rizika celé řady zdravotních problémů a nemocí, zejména pak srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd. Rádce viscerálního tuku Vám poradí, zda je množství viscerálního tuku v normálních nebo zvýšených hodnotách.

Hmotnost kostí a viscerální tuk

Hmotnost kostí, která znamená množství kalcia a ostatních minerálů a umožňuje udržovat zdravé kosti, zase pomáhá předcházet vzniku osteoporózy.

Váha nové generace
Ke zjištění ještě přesnějších údajů o zdravotním stavu slouží osobní digitální váha Tanita BC-545N nové generace, která byla navržena pro sportovce ke zhodnocení vlivu jejich tréninku na celkovou i segmentální tělesnou kompozici, a která zobrazuje 5 segmentálních hodnot tuku a svalů - pro obě paže, nohy a trup.

Moderní osobní váha Tanita

Mějte své zdraví pod kontrolou a pořiďte si ukazatele Vašeho zdravotního stavu domů! Více informací o jednotlivých produktech najdete na stránkách www.osobni-vahy.cz.

Náš tip: Registrujte se na www.osobni-vahy.cz a získejte slevu 15% již na první nákup.Čtěte na Medicínu:

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!