Měsíční zpravodaj o zdraví

 • Exkluzivní články
 • Odborné rady
 • Doporučení
 • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vyzkoušela jsem služby osobního trenéra online

Na trhu se objevila nová služba osobního trenéra online ČasCvičit.cz a má jít o revoluční přístup k online trenérství. Jelikož jsem se rozhodla začít s cvičením, řekla jsem si, že spojím mou snahu s odzkoušením služby a tu poté pro vás zhodnotím.

Provedla jsem tedy registraci a první věc, která mě zarazila, byl velice podrobný dotazník, který je povinnou součástí registrace. Zprvu jsem se trochu vylekala, ale u každé sady informací je vysvětleno na co mají vliv a proč takovou informaci požadují. Při zamyšlení to dává smysl, například lékařská anamnéza a má bolavá záda ovlivnila sestavení cviků, ale o tom až později. Zvolila jsem si tedy cíl zhubnout a zpevnit tělo a do sportovních preferencí jsem napsala, že bych chtěla aspoň jednou týdně nějakou skupinovou aktivitu.

Po registraci mi trenér během druhého dne zavolal a doptal se na různé věci. Zajímal se především o můj zdravotní stav a co je za původem bolesti zad, které jsem uvedla do registrace. Během dalšího dne následoval druhý hovor, kde mi již představil plán na první týden a vysvětlil, proč je co zvoleno. Trochu zklamaně jsem se ptala, proč zatím není zařazena nějaká skupinová aktivita, ale bylo mi řečeno, ať se nebojím, že se již podíval, co se nachází v okolí mého bydliště. Má pro mě připraveno Indoor walking, ale prvně by raději se zaměřil na adaptaci svalů na pohyb.

Svůj plán jsem měla na webu ve svém profilu, kde lze i cokoliv přidávat a také vyplňovat výkony ke všem aktivitám. To bylo velice milé překvapení, čekala jsem, že mi plán pošlou e-mailem. Také mě překvapilo, že si trenér hned se mnou domlouval další hovor – provádí se vždy pravidelné týdenní hovory.

Tyto hovory mi přišly všeobecně velice prospěšné, prodiskutovali jsme moje pocity při cvičení, kde mám rezervy, co mě baví a co ne a hledali alternativy. Druhou část hovoru poté trenér věnoval něčemu, co mi přišlo jako vzdělávání se po telefonu. Každý týden vybral jedno téma a v podstatě mi k tomu pověděl důležité informace. Bylo to vždy jen několik minut, ale alespoň jsem si většinu pamatovala. Jeden týden jsme také věnovali stravování a to zábavnou formou – fotila jsem si jídlo a pití pár dnů na mobil a poté vše odeslala trenérovi. Na základě toho jsme pak měli hovor o stravování.

A co mé cvičení? Většinou se sestavovalo z chůze (ke které jsem si nakonec pořídila na radu trenéra hůlky na nordic walking) a cvičení doma formou kruhového tréninku. Za první měsíc jsme postupně zvětšovali zátěž a i různorodost cviků. Celkově jsem pozorovala své zlepšení, dokonce bych řekla, že i mě přestávají bolet záda, ale možná je to pouze placebo efekt. Nyní se chystám konečně na skupinovky a také jsem investovala do permanentky do posilovny, takže mi již trenér předělává plán pro využití strojů, které se nacházejí v mé posilovně.

Zhodnocení: Za 899kč za měsíc ČasCvičit.cz nabízí opravdu hodně. Trenér se vám intenzivně věnuje, odpovídá na všechny otázky a plán opravdu sestavuje pro vás a dle vašich možností. V registraci máte například i rozpočet, který chcete utratit, a podle toho se trenér řídí. Samozřejmě vám nikdy nenahradí trenéra přímo v posilovně, ale na druhou stranu je to také cenově úplně jinde. Pokud bych měla něco vytknout, tak je to nepřítomnost mobilní verze (kde mě ale trenér ujistil, že se na ní pracuje).

Plusy:

 • poměr cena / výkon, za 899kč měsíčně dostanete opravdu hodně
 • trenér se vám věnuje a v podstatě vás i vzdělává
 • kalendář s možností zaznamenávání výkonů a vlastních aktivit
 • vše je dle vás, i hovory jsou v dobu, kdy máte čas
 • není nutné chodit do posilovny, trenér sestaví plnohodnotný plán i pro cvičení doma

Mínusy:

 • musíte mít odhodlání cvičit sami, trenér nad vámi nemůže stát
 • nový produkt na trhu, zatím málo informací od lidí, co to zkusili
 • není zatím k dispozici mobilní verze

Pro Medicín.cz napsala Katka