Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zásaditá péče prospívá pokožce i celému organismu

Koupel se zásaditou minerální solí podporuje přirozenou očistu organismu a pomáhá tak k tělesnému, ale i duševnímu zdraví.

Pro egyptskou královnu Kleopatru byla koupel v zásaditém oslím mléce, bohatém na minerální látky, skutečným elixírem krásy. Královna byla obdivována pro svoji sametově hebkou pleť. Zásadité koupele se používají k očistě těla už od antiky, zásaditá péče o tělo byla založena na draselných a sodných solích nebo mýdlech z popela a hovězího loje. Zásadité koupele však kromě očisty nabízejí i něco víc, pomáhají při mnoha zdravotních obtížích.

Tajemství hladké pokožky miminek

Zásadité prostředí je pro naši pokožku naprosto přirozené, protože zásaditá je už plodová voda, tedy tekutina, ve které jsme se devět měsíců pohybovali. Kdo by nesnil o hladké, čisté a dobře prokrvené pokožce, jak ji známe u miminek a malých dětí? Je tedy dobré poučit se od matky přírody a provozovat očistu těla rovněž zásaditým způsobem. K tomu je vhodná zásaditá minerální sůl MeineBase, vyvinutá německým přírodovědcem Peterem Jentschurou. Obsahuje hydrogenuhličitan sodný, mořskou sůl, uhličitan sodný, přírodní minerály a osm drahých kamenů: achát, karneol, citrín, chrysopras, chalcedon, safír, horský křišťál a onyx. MeineBase se hodí také pro péči o citlivou pokožku miminek. Čistí šetrně a při kontaktu s očima nepálí.

Samopromaštění pokožky

V zásadité koupeli celého těla si organismus vzpomene na devět měsíců strávených v plodové vodě, kde probíhaly procesy látkové výměny a vyměšování. Během této doby vylučoval organismus pomocí potních žláz škodliviny. Docházelo tak k samopromašťování pokožky a tělo se obklopilo ochrannou vrstvou, která se označuje jako mázek. Toto samopromaštění probíhá také při zásadité koupeli. Kdo po půlhodině nebo hodině opustí lázeň, cítí se jako znovuzrozený.

Pokožka na základě principu vyrovnání koncentrací vyloučí kyseliny a produkty látkové výměny z překyselených tekutin, svalů, žláz a tkání těla do zásaditého prostředí koupelové vody. Kůže je pak uvolněná a vyčištěná. Po takové lázni pocítíte na pokožce úlevu bez potřeby použití tělového krému, který se doporučuje po běžné koupeli. Pouze se lehce osušte ručníkem a radujte se z hladké pokožky.

Bez zápachu a plísní

Pomocí pravidelných zásaditých koupelí celého těla poskytneme kůži a organismu jakýsi ventil pro odvádění nahromaděných kyselin a škodlivin. Zásadité koupele navíc působí jako přírodní deodorant. Z vyčištěného těla neproudí žádné nepříjemné pachy, takže možná přestanete mít potřebu používat deodoranty a antiperspiranty.

Zásaditou koupelí o hodnotě pH nad 8,0 navíc odebereme živnou půdu nepříjemným plísním, neboť se jim daří obzvlášť dobře při kyselých hodnotách pH mezi 3,5 až 5,5. Zásadité kúry, především zásaditá koupel celého těla, pomáhají působit proti různým civilizačním nemocem moderní doby, protože jejich původ bývá často založen právě na překyselení organismu. Když lidé s překyseleným organismem stráví půlhodinu, hodinu nebo i déle v lázni o zásadité hodnotě pH kolem 8,5, klesnou na konci koupele hodnoty pH na 7,5 nebo ještě níž. Voda je tedy desetkrát kyselejší než na začátku koupele. Sami si to můžete ověřit pomocí lakmusových papírků, které jsou běžně k dostání v lékárnách.

Zásaditou koupel celého těla se doporučuje praktikovat jednou až dvakrát týdně. Jde o velice příjemný zážitek, posilující naši vitalitu. Výsledkem je čistá, krásná a přirozeně promaštěná pokožka. Očištěné je na určitou dobu i naše tělo zevnitř. Doplňkově je k zásaditým koupelím celého těla vhodné provádět pravidelné koupele nohou a jiné zásadité aplikace pro snížení překyselení. Zároveň je však třeba dbát na to, aby tolik kyselin vůbec v těle nevzniklo, resp. aby se do těla nedostaly. K tomu napomůže zásadotvorná strava.

Produkty na odkyselení organismu k nám dováží společnost AlcaMedica s.r.o.. Zakoupit můžete nejen kosmetické produkty, ale také kosmetiku, potraviny, a dokonce speciální funkční zásadité prádlo.

 Čtěte na Medicínu:

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Zdravé přebalování ve veselých barvách

Šetřme přírodu pro naše potomky

Modelace prsou vám vrátí ztracené sebevědomí!