Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé přebalování ve veselých barvách

Pleny jsou záležitost, která by rozhodně neměla být zanedbaná

První měsíce života dítěte jsou pro maminky kouzelné. Miminko ještě neumí pořádně zlobit a většinu času prospí. Současně se mu ale snažíme dávat to nejlepší, aby se dobře vyvíjelo. Snažíme se myslet na jeho zdraví a pohodlí. U čeho začít? Přeci u plínek.

Zdraví na prvním místě

Měli bychom si uvědomit, že miminko je v plence v podstatě neustále. Pleny jsou tedy záležitost, která by rozhodně neměla být zanedbaná, už kvůli zdraví našeho miminka. Jednorázové pleny ale obsahují spoustu umělých látek a chemie, a tím pádem nejsou pro naše dítko vůbec zdravé. Navíc se spekuluje o tom, že papírové plenky nenutí děti, aby je včas odložily a doba přebalování se tak může klidně o nějaký čas prodloužit.

Fialové květy

Ekonomičnost látkových plen

Spočítejte si, kolik za takové kvalitní jednorázové pleny zaplatíte za celé přebalovací období. Pak si představte, co uděláte s plenkami, které jste v akci nakoupili, ale vaše maličké už z nich vyrostlo. Prodáte je za polovinu nebo je někomu darujete. To je jako vyhazovat peníze z okna.

Kalhotkové plenky Batolini

S látkovými plenkami se vám tedy odstraní hned několik starostí najednou. Vaše miminko bude mít pokožku v přírodní a měkoučké látce, takže se vyhnete opruzeninám a přehřívání genitálií, což je u jednorázových plen naprosto běžné. Velikost vás už trápit nemusí, neboť kalhotkové plenky se dají nastavit díky patentkám tak, jak potřebujete, a přizpůsobí se postavě dítěte. Látkové plenky také napomáhají správnému vývoji kyčlí, což je další bonus.

Díky tomuto všemu se látkové pleny mění na jednorázovou investici, která je sice vyšší, než když pořídíte balík plen, ale dohromady ušetříte doslova „majlant“. Navíc o bazárkové plenkové kalhotky je stále zájem, a tak až je vaše dítě odloží, ještě na nich nějakou tu kačku trhnete. :)

Myslete také na ekologičnost

Myslete také na své okolí a přírodu. Představte si to neuvěřitelné množství jednorázových plen, které jsou velmi těžko rozložitelným odpadem. Látkové plenky už nejsou tak nepraktické jak bývaly a nemusí se vyvařovat. Materiály jsou tak kvalitní, že vydrží opravdu spoustu vyprání. Komfortnost jednorázových plen tedy pomalu klesá vedle těch látkových. Udělejte něco dobrého nejen pro své miminko, šetřete také životní prostředí.Modrý oceánZvolte si barvičky

Plenkové kalhotky se navíc vyrábějí v úžasných vzorech a barvách, které potěší nejen vaše oko, ale i děti je budou rády nosit.

Bez chemie

Nejen plenky, ale také fusaky či zajímavé vychytávky pro maminky se vyrábějí i bez chemie. Vyzkoušejte například nápaditý návlek na kočárek, díky kterému zůstanou vaše ruce v teple i v chladných dnech. Nebo měkoučké a hebké botičky z ovečky, které budou pro vaše miminko jako pohlazení. Žijte zdravě a bez chemie.Ruce v teplíčku

Krásný teplý fusakBotičky z ovečkyČtěte na Medicínu:

Množství kolagenu prozradí Váš biologický věk

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví

Kondice v těhotenství

Proč je důležitá vláknina

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice