Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Kvalitní spánek je velmi důležitý

Ano, právě nekvalitní či nevhodná matrace může být příčinou neklidného spánku, který je důsledkem nevyspání a ranní únavy. Pokud si chcete během noci dostatečně odpočinout, bez zbytečného převalování a přehazování, volbu matrace byste rozhodně neměli podceňovat, a to zejména z hlediska materiálového složení.

Význam hlubokého spánku
Možná si ještě ze školy matně vzpomínáte na to, že spánek má dvě fáze - mělkou a hlubokou, přičemž během první z nich si mozek třídí své celodenní podněty, zatímco v té druhé dochází k celkové regeneraci těla i mozku.
Z hlediska zajištění potřebných podmínek pro kvalitní spánek je pro lidský organismus mnohem náročnější hluboká fáze spánku, protože probíhá na úrovni našeho „nevědomí“, kdy jsou na venek zachovány pouze bazální funkce. Nejčastější příčinu problémů se spánkem představují právě nedostatky hluboké fáze spánku, a proto je důležité, abychom při ní poskytli tělu potřebné podmínky. Důsledkem neklidného spánku je v první řadě únava, se kterou se potýká velké procento obyvatel. O dalších zdravotních obtížích, jako jsou bolesti zad a hlavy ani nemluvě.

Luxusní matrace TEMPUR

Líná pěna proti únavě
Osvědčené řešení, jak předejít výše uvedeným obtížím, přinášejí matrace z líné neboli paměťové pěny, což je unikátní typ materiálu, který dokáže měnit svou tuhost v závislosti na teplotě. Špičkou v této oblasti jsou luxusní matrace TEMPUR, které se vytvarují přesně podle obrysů Vašeho těla a tím Vám dokážou zajistit dokonalou polohu při spánku. Matrace TEMPUR jsou měkké tam, kde si přejete, a tvrdé tam, kde potřebujete. Jakmile na ně ulehnete, budete si připadat jako ve stavu beztíže a usnete během chvilky.

Na výběr máte přitom celkem ze tří kolekcí matrací:
• Tempur Original, kterou původně vyvinula NASA, aby odlehčila kosmonautům od tlaku, který zažívají při startu.
• Tempur Cloud poskytující tělu dokonalou podporu a komfort měkké vrstvy zároveň.
• Tempur Sensation kombinující pocit z pružinové matrace s úžasným pohodlím.

Vyberte si matraci z kolekce, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám! Zapomeňte na ranní únavu a užívejte si skvělý pocit z kvalitního spánku každý den! Matrace a další produkty TEMPUR najdete u specialisty na matrace ProSpánek.

Náš tip: Pro ještě více komfortu doporučujeme pořídit si také polštáře a další příslušenství TEMPUR.Čtěte na Medicínu:

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku