Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zelený Anděl nabízí přírodní cestu ke zdraví

Nikdy v minulosti jsme neměli na výběr z tolika farmaceutických výrobků jako dnes. Lékárny dnes najdeme na každém rohu, v každém nákupním centru. Kromě léčiv z uměle vyrobených látek se naštěstí čím dál více začínají pulty v lékárnách plnit i přírodními přípravky.

Výdaje za léčiva rok od roku stoupají. V České republice se za jeden rok prodají léky za 50 miliard korun. Jednu pětinu zaplatí sami lidé, zbytek zdravotní pojišťovny. Bohužel však s rostoucími náklady na léčiva nejsou lidé zdravější či spokojenější než dříve. Roste spotřeba antidepresiv, prášků na srdce nebo léků na rakovinu.

Největší oblibě se u zákazníků lékáren těší volně prodejné léky na nejběžnější problémy – zvýšenou teplotu, bolest hlavy, kašel nebo ucpaný nos. Jiným směrem než běžné lékárny se rozhodla jít Lékárna Zelený Anděl. V této apatyce se vám uleví hned po vstupu, protože to tu krásně voní bylinkami. Kromě standardního lékárenského sortimentu zde totiž nabízí hlavně produkty přírodní medicíny a kosmetiky – bylinné tinktury, čaje, bylinky, homeopatii, Bachovy esence a tkáňové soli. Kromě produktů zde poskytuje Zelený Anděl také bezplatné poradenství, například v oblasti homeopatie.

Fytoterapie

Bylinky a čaje zná každý, homeopatie je také známá asi všem. Někdo na ni nedá dopustit, jiný ji považuje za placebo (ale i kdyby bylo, je dokázáno, že i placebo může u některých potíží pomoci). Bachovy esence už jsou pojmem méně známým, o tkáňových solích možná slyšíte prvně.

Bachovy esence

Zakladatelem této metody byl Dr. Eduard Bach, který věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy člověka. Rozhodl se proto najít jednoduchý a účinný systém, který pomůže odstranit a překonat negativní stavy mysli. Bachovy květové esence působí na strach, vyčerpanost nebo třeba nedostatečné sebevědomí a další stavy, které nás udržují v nepohodě. Léčebná metoda je založena na 38 přírodních esencích, připravených z planých rostlin či stromů – například modřínu, olivovníku, čekanky a dalších. Bachovy esence lze používat samostatně, nebo je kombinovat s jinou léčbou. V lékárně Zelený Anděl pracují s Originální Bach flower remedies®, které vám na základě konzultace přímo pro vás připraví. 

Tkáňové soli

Název biochemické (též tkáňové soli) je odvozený od 12 základních minerálních solí, které se nachází v buňkách a tkáních lidského organismu. V 19. století biochemické soli definoval průkopník biochemie Dr. Wilhelm H. Schüssler. V podstatě jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku, které se nacházejí v lidských tkáních a krvi a jejich rovnováha je nutná pro udržení zdraví. Tkáňové soli získáváme přirozeně z potravy, ale současné zemědělství a výrobci potravin produkují potraviny o tyto minerální látky ochuzené, a proto je často třeba je do organismu doplnit.

První fyzické příznaky nedostatku některé z tkáňových solí v organismu se projeví ve tváři. A to ještě před vypuknutím zdravotního problému. Analýzou zabarvení a struktury pokožky tváře a následným doplněním příslušnou minerální solí je možné minerální nerovnováhu včas ovlivnit. Jakmile se buněčné deficity vyrovnají, začne se měnit i tvář – začne zdravě zářit, zlepší se se barva i textura pokožky. Protože jsou tkáňové soli přirozenou součástí organismu, mohou je bez obav užívat těhotné a kojící ženy i děti. Tkáňové soli lze také kombinovat s homeopatiky či klasickými léky.

Lékárnu Zelený Anděl najdete v Brně nedaleko Fakultní nemocnice. Lékárna provozuje i svůj e-shop, raději však zajděte osobně, protože jen tak získáte produkty, které odborný personál vybere či namíchá přímo na vaše konkrétní potíže. Na kratší konzultace můžete přijít bez objednání, pokud je váš problém na delší poradu, je lepší se dopředu domluvit telefonicky nebo e-mailem.Čtěte na Medicínu:

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Spánek na míru

Dárečky pro zdraví celé rodiny