Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Předepsat správné léky nestačí!

Nová pomůcka pro užívání léků - automatický dávkovač léků pomáhá správnému užívání léků

Trpí Vaši rodiče poruchami paměti? Alzheimerovou nemocí? Nebo užívají velké množství léků? V zájmu účinnosti léčby a jejich zdraví si ověřte, zda užívají své léky správně. Pokud ne, je zapotřebí pravidelná kontrola. Nová pomůcka pro užívání léků – automatický dávkovač léků ji může vykonávat za Vás.

Správné užívání léků – základ úspěšné léčby
Každému, kdo má rád své rodiče, pochopitelně záleží na tom, aby se dožili co nejvyššího věku, a přitom je trápilo pokud možno co nejméně zdravotních problémů. K tomu významně přispívá správná medikace – aby však měla význam, není důležitý pouze předpis vhodného léku, ale také dodržování předepsaného užívání.

Riziko nedodržení léčebného postupu
Pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou nebo poruchami paměti bývá splnění druhé z podmínek často velmi obtížné. (Jestliže Vaše maminka nebo tatínek užívá sedm druhů léků současně, nemusí ani trpět ztrátou paměti, aby se občas dopustili chyby při jejich užívání.) Pokud Vaši rodiče patří do této skupiny pacientů a Vy nemáte možnost je každodenně kontrolovat, může docházet k nesprávnému užívání léků s následkem neúčinnosti léčby.

Možná Vás to překvapí, ale takřka polovina seniorů se dopouští chyb při užívání léků, což může být zejména v případě kardiovaskulárních chorob příčinou smrti. Toto riziko lze naštěstí poměrně snadno minimalizovat pomocí automatického dávkovače léků.

Automatický dávkovač léků
Automatický dávkovač léků je praktická pomůcka, která přispívá k účinnosti a bezpečnosti léčby tím, že chrání pacienty před vynecháním předepsané dávky, anebo naopak před nadměrným užíváním léků. Například pacientům s Alzheimerovou nemocí se stává nejenže na léky zapomínají, ale také to, že užijí svou dávku opakovaně. Automatický dávkovač léků je na trhu novinkou, jež má ve srovnání s doposud dostupnými dávkovači celou řadu výhod, které vyplývají především z principu jeho fungování.

Automatický dávkovač léků

Jak dávkovač funguje
Hlavní funkcí automatického dávkovače je řízené vydávání léků. Dávkovač umožňuje vydat pouze takovou dávku léků, která je předepsána pro daný den a hodinu. V nastavený čas se pak spustí alarm (zvukový může trvat až 30 minut, světelný až do vybrání léků), a zároveň otočný zásobník posune léky do otvoru, z něhož si je pacient vybere jednoduchým převrácením dávkovače. Tímto pohybem se také vypne alarm.Zásobník obsahuje celkem 28 přihrádek k uložení léků pro dávkovaní na 7,14,21 nebo 28 dnů.

Detail zásobníku léků se šablonou

Bezpečné a pohodlné užívání léků
Velkou předností tohto systému je, že chrání před zneužitím léků nejen samotné pacienty, ale i ostatní, zejména malé děti. Další výhodou jsou malé rozměry umožňující pohodlné použití mimo domov.

Více informací o automatickém dávkovači léků, stejně jako reference, najdete na stránkách www.medcontrol.eu. Myslete na zdraví a bezpečí své rodiny i Vy!Čtěte na Medicínu:

Jaké jsou metody odstranění presbyopie?

Cukrovka a její formy

Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha

Co ohrožuje naše plíce…