Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Za 9 dní kampaně DNY SLUNCE – nalezeno 13 MELANOMŮ

Předsezóní osvětová kampaň s názvem DNY SLUNCE

V termínu od 30. dubna do 16. května 2015 (vždy čtvrtek - sobota) se konala předsezónní osvětová kampaň s názvem DNY SLUNCE (diagnostika kožních znamének zdarma). A to ve třech městech - Plzeň, Hradec Králové a Mladá Boleslav.

Výsledná statistika zněla: „za 9 dní konání DNŮ SLUNCE bylo nalezeno 13 melanomů a zhruba každý 11 vyšetřený člověk měl rizikové znaménko k odstranění“, říká Petra Čiperová, marketing manager sítě BENU Lékáren.

Cílem akce bylo poskytnout zákazníkům zcela ZDARMA preventivní vyšetření kožních znamének, aby byli připraveni na SLUNEČNÉ DNY a ukázat nutnost pravidelného preventivního navštěvování kožního lékaře.

Za 9 dní konání DNŮ SLUNCE:

  • 2 000 vyšetřených lidí
  • 13 nalezených melanomů
  • 183 doporučení k odstranění znaménka

MYSLÍTE SI, ŽE SE VÁS TO NETÝKÁ?
Jeden z pěti zjištěných melanomů byla Ester, 32 let. Ester šla kolem stánku náhodou a „ze srandy“ si s kamarádkou nechala znaménka zkontrolovat. Výsledkem kontroly „ze srandy“ je melanom.

Vyšetření provádějí spolupracující dermatologové přímo ve stánku DNY SLUNCE. Lokality jsou vybrány v obchodních centrech, ve kterých je i lékárna BENU.

Přímo na stánku můžete využít i odborné konzultace s dermoporadkyní a zvýhodněného nákupu vybraného portfolia sluneční péče.

Fotografie z akce DNY SLUNCE

TERMÍNY A LOKALITY DNŮ SLUNCE:

Další informace:
Již v roce 2011 bylo v ČR nově zjištěno 1 086 případů zhoubného MELANOMU u mužů a 958 případů u žen. Jeho výskyt stále stoupá. V posledních pěti letech přibylo nových případů až o 70 %. Dokonce statistiky ukazují, že zemře pětina lidí z 1 500, kteří každoročně onemocní rakovinou kůže.

Nejlepší prevencí je pravidelné navštěvování kožního lékaře, sledování změn znamének na svém těle a dodržování používání ochranných prostředků proti slunci.

DNY SLUNCE jsou realizovány ve spolupráci se společností L'ORÉAL Česká republika, s.r.o..Čtěte na Medicínu:

DNY SLUNCE aneb ZDARMA vyšetření od lékáren BENU

Znáte dýňovou mouku?

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!

Opět volně dýchat, i to je možné…