Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Poškozené dásně jsou vstupní branou pro infekci. Zastavte ji včas

Stav zubů a dásní nejen, že ovlivňuje náš vzhled, ale také úzce souvisí se zdravotním stavem – a to nejen v ústní dutině. Na potíže rychle a spolehlivě zabere švýcarský přípravek ActiMaris.

Kartáček, který vymete všechen plak
I když si to mnoho lidí nechce přiznat a své potíže přičítají třeba dědičnosti, na stav ústní dutiny hodně má veliký vliv správná hygiena. Neznamená to, že ten, komu krvácí dásně, si zuby nečistí. Někdy je tomu i přesně naopak, čistí si je až příliš intenzivně nebo nevhodným zubním kartáčkem.

Aby dásně nekrvácely, je potřeba čistit i mezizubní prostory. Ty žádný zubní kartáček ani sebevětší tlak na něj neřeší. Na tyto prostory jsou určeny speciální malé mezizubní kartáčky s úzkým proužkem štětin. Vyrábějí se od nejtenčích pro minimální mezírky mezi zuby, až po ty nejširší na veliké mezery.

Léčba mořskou vodou
Jestliže už máte dásně postižené zánětem, nějaký čas potrvá, než se zahojí a přestanou krvácet. V této fázi je třeba zamezit šíření bakterií. Způsobem, jak toho dosáhnout zcela přírodní cestou, je švýcarský přípravek ActiMaris. Od konkurenčních přípravků se liší unikátním složením: jako jediný na trhu obsahuje aktivní vysoce energetický (singletový) kyslík, mořskou sůl s 80 minerály a ionizovanou zásaditou vodu o pH 8,5–9,8.

Mořská sůl je po staletí známá pro své dezinfekční účinky a ty v přípravku ještě podporuje singletový kyslík. Ionizovaná voda zase dodává potřebné minerály, čistí a snižuje otok. Kromě toho, že ActiMaris urychluje a zlepšuje hojení, ulevuje také od bolesti.

ActiMaris Gel lze aplikovat přímo na postižená místa: citlivé dásně, afty, opary či koutky, ale využijete ho i na poranění kůže: praskliny, popáleniny, odřeniny, puchýře, bodnutí hmyzem nebo vředy. Léčbu zanícených dásní či jiných potíží v ústní dutině lze ještě podpořit výplachy pomocí ActiMaris Sensitiv roztoku. Už po několika málo aplikacích pocítíte výrazné zlepšení. V případě těžších nebo chronických postiženích se doporučuje vyplachovat ústa ActiMaris Forte roztokem na čištění a hojení ran.

ActiMaris sice není určen pro vnitřní užití, ale při náhodném polknutí žádné nežádoucí účinky nehrozí. Díky absenci uměle vyrobených chemických látek, konzervantů nebo stabilizátorů nehrozí po polknutí žádné vedlejší účinky, takže ActiMaris mohou pod dozorem používat i děti.

Dana Ř. (Český Brod) PARODONTITIDA

Co se týče mé osobní zkušenosti, tak mohu vřele doporučit jak výplach tak nanesení gelu na noc při parodontických problémech. Síla účinku je obrovská. Manžel má výborné zkušenosti na kožní problémy v tříslech po dlouhých vyjížďkách na kole. Opravdu stojí za vyzkoušení, všem vřele doporučuji! :-)

Nenechte se otrávit
Se špatným stavem dásní často souvisí zápach z úst a ani nepůsobí esteticky dobře. Navíc se přidávají i další zdravotní komplikace: potíže se mohou vyvinout až v paradentózu, která způsobuje odhalení zubních krčků a následnou nestabilitu zubů. Bakterie, které záněty dásní způsobují, také produkují toxické látky, které pronikají do celého organismu. A otevřené ranky na dásních jsou vstupní branou pro další možné infekce.

Problémům je vždy snazší předcházet než je řešit. Proto je dobré mít ActiMaris neustále v lékárničce a v případě i menších oděrek například od kartáčku či tvrdého jídla nebo po kousnutí se do vnitřní tváře ihned použít ActiMaris gel a roztok.Čtěte na Medicínu:

Štěpánka Duchková se rozhodla pro botulotoxinové injekce do čela

Babské rady na kašel

Stres a civilizační onemocnění

Pečené brambory se špenátem, rukolou, medvědím česnekem a karamelizovanou cibulkou