Měsíční zpravodaj o zdraví

 • Exkluzivní články
 • Odborné rady
 • Doporučení
 • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Colostrum a Aloe Vera: dva (nejen) kosmetické zázraky

Jak souvisí kosmetika se zdravím? Jak se říká, všechno souvisí se vším. Pokožka je největším orgánem našeho těla, takže není jedno, co na ni denně mažeme. Výběrem správné kosmetiky tak můžeme tělo podpořit ke správnému fungování. Mezi používané přírodní složky patří pak třeba colostrum nebo Aloe Vera.

Colostrum, látka nabitá zdravím

Colostrum neboli mlezivo je první mléko pro čerstvě narozená mláďata. Je nesmírně důležité pro nastartování imunitního systému a pro další zdravý růst a vývoj. Kosmetiku z kvalitního českého colostra nabízí značka Essens.

Kosmetika s COLOSTREM

Pleťová a tělová kosmetika s colostrem je vhodná zejména s osobami trpícími na akné nebo ekzémy, ale nejen pro ně: colostrum příjemně hydratuje pokožku a také pomáhá na mimické vrásky. Kromě denních a nočních krémů najdete pod značkou Essens například i krém proti celulitidě. Colostrum lze užívat i vnitřně: v podobě kapslí nebo tekutého colostra.

Denní a noční krém s COLOSTREM

Kdy kolostrum pomáhá?

Colostrum  je vhodné pro všechny, kteří chtějí podporovat své zdraví přirozeným způsobem. Je stále častěji využíváno jako komplexní přírodní látka na podporu imunity u dětí i dospělých.

Colostrum je prospěšným doplňkem léčby a používá se především jako:

 • podpora imunity
 • při virových a bakteriálních infekcích – colostrum velmi rychle probudí k práci imunitní systém, díky  tomu se urychlí a zmírní průběh virózy nebo nemoc dokonce nemusí propuknout vůbec
 • nádorovém onemocnění
 • zánětlivých onemocněních zažívacího traktu (žaludeční vředy, apod.)
 • infekcích střev spojených s průjmem
 • zánětech močového ústrojí
 • při většině zánětů v těle včetně zánětu svalů a kloubů
 • rekonvalescenci
 • intenzivní sportovní přípravě či fyzické námaze (napomáhá regeneraci tkání a  snižuje projevy stárnutí), atd. 

Aloe Vera v přírodní kosmetice

Extrakty z Aloe Vera jsou jednou z nejlepších přírodních složek kosmetických přípravků. Aloe Vera má totiž silné zklidňující, antiseptické a antibakteriální účinky. Používá se například do pleťových krémů, krémů na ruce a nohy, do sprchových gelů, ale i vlasových šamponů nebo dokonce zubních past.

Kolikrát za život si vyčistíme zuby?

Zubní pastu používáme nejspíše všichni, a to nejméně dvakrát denně: zkuste si spočítat, kolikrát už jste si zuby během života asi tak vyčistili. Většina zubních past prodávaných běžně v supermarketech a drogeriích je však plná syntetických přísad. Ačkoliv jsou samozřejmě v povoleném množství, právě četnost používání v kombinaci s dalšími kosmetickými přípravky může být našemu zdraví potenciálně nebezpečná.

Proč riskovat, když se dají koupit zcela přírodní zubní pasty – třeba právě s obsahem Aloe Vera. Kromě toho, že šetrně čistí zuby a ústní dutinu, působí preventivně proti paradentóze a hojivě na záněty, drobné ranky nebo afty.

Ústní voda a zubní pasta s ALOE VERA

Šťávu z Aloe vera lze také užívat vnitřně na spoustu různých neduhů. Hlavním důvodem, proč lidé vyhledávají  šťávu z Aloe je podpora imunity, detoxikace organismu, potíže s trávením či kožní problémy, jako je např. akné a ekzém. Aloe vera se také používá jak k prevenci nádorových onemocnění tak i jako doplněk jejich léčby. Zmírňuje nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie, napomáhá k regeneraci důležitých orgánů.

Vše, co přispívá ke zdraví

Na přípravky s přírodními složkami a na vše, co přispívá ke zdraví a harmonickému životnímu stylu, se zaměřuje internetový obchůdek www.chutzdravi.cz. Majitelé obchůdku se zabývají přírodní léčbou a alternativními druhy medicíny. Kromě kosmetiky nabízí také přírodní doplňky stravy, léčivé houby, přípravky tradiční čínské medicíny a ajurvédy, zelené potraviny,  čaje,  zelenou kávu, různé byliny a sušené plody, ale také kosmetické přístroje na zlepšení vzhledu.

Abyste se cítili dobře nejen ve svém těle, ale i ve svém domově, můžete si zde vybrat také bytové dekorace: dřevěné sošky, lampy, čajové soupravy nebo etnické hudební nástroje, jako např. djembe a jiné druhy bubnů, tibetské mísy, didgeridoo, apod. Protože všechno souvisí se vším.Čtěte na Medicínu:

Olej z černého kmínu posiluje imunitu

Lněný olej a jeho účinky na naše zdraví

Štěpánka Duchková se rozhodla pro botulotoxinové injekce do čela

Video: Byznys v bílých pláštích