Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Olej z černého kmínu posiluje imunitu

Padá na Vás únava a cítíte se oslabení? Je nejvyšší čas, doplnit svůj jídelníček o osvědčený životabudič. Mezi ty nejsilnější patří olej z černého kmínu, který posiluje imunitu, a má celou řadu dalších zdraví prospěšných účinků.

Lék starých Egypťanů
Olej z černého kmínu používali staří Egypťané již před více než dvěma tisíci lety. Byl to vlastně takový univerzální všelék posilující imunitu, který preventivně působil proti četným zdravotním neduhům, a zároveň pomáhal léčit různé nemoci.

Možná si někteří z Vás vzpomenou, že dříve babičky po ránu pily tzv. kmínku, což nebyl olej, ale destilát z černého kmínu se srovnatelnými účinky.
 

Komplex cenných látek
Dnes zná olej z černého kmínu vskutku málokdo, což je škoda, neboť se jedná o silný antioxidant a elixír neobyčejně velkého množství vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek v jednom. Uveďme si alespoň ty nejdůležitějších z nich. V oleji z vylisovaných semen rostliny Nigella sativa najdeme vitamíny skupiny B, vitamín A, D, F, dále vápník, železo, zinek, kyselinu listovou a omega 3 a 6 nenasycené kyseliny.

Vhodný doplněk stravy
Právě díky svému jedinečnému složení patří olej z černého kmínu mezi nejsilnější prostředky posilující imunitu. Vzhledem k vysokému obsahu kyseliny listové, vápníku a železa se jedná o vhodný doplněk stravy také pro těhotné a kojící ženy. Nehledě na to, že konzumace oleje příznivě ovlivňuje tvorbu mateřského mléka. Olej z černého kmínu také přispívá ke snižování krevního tlaku, čímž pomáhá předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

V boji proti vážným nemocem
Olej z černého kmínu však nepomáhá pouze v boji s běžnými zdravotními neduhy, jako je migréna, zažívací obtíže (především nadýmání a zácpa), kašel, anebo menstruační bolesti, ale dokáže pomáhat léčit i tak závažné nemoci, jako je rakovina nebo cukrovka. Olej z černého kmínu je běžně k dostání v lékárnách a parfumeriích.Čtěte na Medicínu:

Lněný olej a jeho účinky na naše zdraví

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví