Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak řešit bolesti zad a krční páteře

Bolesti zad a krční páteře představují nepříjemný problém, se kterým se v dnešní době potýká stále více lidí. Za vznikem těchto bolestí nejčastěji může nevhodně zvolená matrace a polštář, na kterém každý den spíme. Jestliže i vás sužují otravné bolesti objevující se v oblasti zad nebo krční páteře, měli byste se zamyslet nad tím, jestli vaše lůžko odpovídá vašim potřebám.

Bohužel až žalostně mnoho lidí na správnou kombinaci matrace a roštu nedbá. Jejich výběru nevěnují tolik pozornosti, kolik by bylo potřeba a výsledkem je nejen nekvalitní spánek, ale i problémy s usínáním nebo již zmíněné bolesti. Ty se zpočátku projevují jen velmi mírně, ale čím déle spíte na nekvalitní matraci nebo uleháte na špatném polštáři, tím více se bolesti stupňují.

Správný rošt šetří vaše zdraví

Při výběru postele je důležité myslet na vícero věcí najednou. Kvalitní a plnohodnotný spánek vám nezaručí pouze matrace - pokud ji neuložíte na správný rošt, nedočkáte se kýženého výsledku. Úkolem roštu je rovnoměrně rozložit zatížení matrace. Zároveň musí zajistit dostatečnou prodyšnost, aby na něm uložená matrace mohla správně dýchat a nevzniklo zde ideální prostředí pro nejrůznější plísně a bakterie.

Nebudete-li si vědět rady s výběrem správného roštu, uděláte dobře, pokud navštívíte některou z prodejen ProSpánek. Odborně školený personál vám poradí s výběrem a doporučí vám ideální řešení šité přímo na míru vašim potřebám. Poradit se zde můžete nejen o výběru roštu, ale i vhodné matrace odpovídající vašim požadavkům.

Když postel může udělat ještě něco navíc

Postele nám slouží především k odpočinku a spánku. Během toho se naše tělo regeneruje, relaxuje a nabírá tolik potřebné síly, které využije v následujícím dni. S výrobky TEMPUR ale vaše postel dokáže ještě něco navíc.

TEMPUR je unikátní materiál s otevřenou buněčnou strukturou. Díky tomu se vám matrace vyrobené z tohoto materiálu dokážou dokonale přizpůsobit a především, zajistit vašemu tělu dostatečnou oporu bez nutnosti vytváření bolestivých tlakových bodů. Laicky řečeno se matrace TEMPUR pod tíhou vašeho těla nestlačí, jako tomu bývá u klasických materiálů, ale zkopírují jeho obrys a vám zajistí plnohodnotný a kvalitní spánek. Z tohoto materiálu se vyrábí jak matrace, tak i polštáře, povlaky, prostěradla nebo chrániče matrací.

I na polštáři záleží

Z výše zmíněného jedinečného TEMPUR materiálu se vyrábí i polštáře, které se stejně jako matrace dokážou dokonale přizpůsobit vašim potřebám. Jakmile na ně ulehnete, vytvarují se podle vás a zabrání nepřirozené poloze hlavy nebo krku, která by mohla stát za vašimi bolestmi zad či krční páteře. Jakmile z polštáře vstanete, vrátí se zpět do původního stavu, aby vám mohl opět zajistit dokonalé pohodlí i správnou polohu. Rozlučte se jednou provždy s bolestmi zad!Čtěte na Medicínu:

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

Trápí vás špatný spánek? Víme, čeho se vyvarovat!