Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se nezranit při práci na zahradě

Léto je plné práce i radosti, kterou s sebou přináší zahrada. Na ženy čeká spousta práce s trávníkem, skalkami či záhony. Na pány čeká údržba pergoly, dvorku nebo stromů. A zapomenout nesmíme ani na děti, které se s radostí a nadšením pomáhají svým rodičům při dospěláckých pracích. Nikdo z nás by v pracovním zápalu ale neměl zapomenout na své zdraví. Chraňte se proto odpovídajícím způsobem při lehčích i náročnějších činnostech tak, aby si zbytečně neublížili. Co je pro vás nezbytné pro práci na zahradě?

Dámy potřebují
Dámy vždy chtějí vypadat dobře, ať už vyráží za přáteli společnosti nebo pečovat o trávník na zahradě. Stejně důležitý jako vzhled je ale také pohodlí a praktičnost daného oděvu. Praktická žena se na práci vybaví kvalitními dámskými montérkami, které může využít nejen na zahradě, ale také na některé domácí práce. Montérky mají dámský střih, pevný a odolný materiál a praktické vychytávky, které vám poslouží pro odložení pracovních nástrojů, stejně jako pro uchování osobních věcí. Každá žena navíc ocení, že si díky montérkám při práci nepotrhá jiné oblečení a nemusí se bát, že si oděv potřísní skvrnami, které by jen těžko z oblečení dostávala.

Kromě montérek potřebují dámy také pro ochranou kůže na rukou a nehtů odpovídající druh pracovních rukavic – nabízí se rukavice bavlněné, latexové, nitrilové nebo kožené. Pro ochranu hlavy zvolte pracovní čepici. Nezapomeňte také na pracovní obuv, která vás může ochránit před nepříjemným pádem, uklouznutím nebo poraněním.

Pánové potřebují
Ochrana na zahradě se odvíjí od činnosti, na kterou se zrovna chystáte. Asi jste pochopili, že na sekání trávníku nepotřebujete jít obrnění jako tank, ale jsou práce, při kterých se bez kvalitních ochranných pomůcek neobejdete. Základem všeho jsou montérky, které ochraňují vaše tělo před špínou, drobnějšími zraněními i nepřízní počasí. Každý muž ocení také množství kapes, poutek a přihrádek.

Co ale možná každý muž neví, je, jaké jiné ochranné pomůcky by měly patřit do základní výbavy. Často se jedná o levné a drobné věci, brzy ale zjistíte, že bez jejich ochrany byste zbytečně ohrožovali své oči, sluch, kůži nebo dýchací ústrojí. Základem by pro vás měly být pracovní rukavice, ochranná přilba, špunty do uší, ochranné brýle, jednorázový oděv s kapucí, respirátor pro práci s barvami nebo v prašném prostředí.

Děti potřebují
Nezapomeňte, že při práci na zahradě mohou být ohroženy také vaši děti, a to především pokud se je snažíte zapojovat do práce a učit je jednoduchým činnostem na zahradě. Základem jsou dětské montérky, které ochrání děti před špínou, odřeninami i poškrábáním. Nezapomeňte také na přikrývku hlavy, jež chrání dítě před slunečním zářením, a na rukavice v menších velikostech, jež ochrání ruce malých pracantů.Čtěte na Medicínu:

Spokojené manželství podle vědců? Láska nestačí!

Proč je nutné se vždy před cvičením zahřát?

4 tipy, jak si usnadnit nástup do nové práce a zatočit s obavami

Po lásce a rovnováze toužíme všichni