Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Po lásce a rovnováze toužíme všichni

Lásku potřebujeme celý život – od rodičů, partnerů nebo tu, kterou cítíme a dostáváme od svých dětí. Základem je však mít lásku sami k sobě, potom je naše tělo v rovnováze. Když naše tělo nebo naši duši něco trápí a tyto dvě části nejsou ve vzájemné harmonii, trpíme a lásku nedokážeme naplno přijmout ani dávat. Pak je potřeba harmonii znovu nastolit. K tomu pomůže především respektovat přírodní zákonitosti a brát si z přírody to nejlepší.

Ačkoliv my sami jsme součástí přírody, v dnešní době na to dost často zapomínáme. Technika prostoupila celé naše životy a ovlivňuje i to, co jíme. Sklizeň i zpracování rostlinných produktů probíhá za použití strojů, pak jsou ošetřeny proti rychlé zkáze, zabaleny do průmyslově vyrobených obalů a odvezeny do prodejen. Nelze se pak divit, že nám nakonec ani původně zdravé potraviny nedodají, co by mohly. Proto by cesta od původní suroviny k našim ústům měla být co nejkratší a nejjednodušší. Konzumace složitě zpracovaných potravin s přidanými umělými látkami – konzervanty, barvivy, sladidly, zhoršené ovzduší, chlorovaná voda z kohoutku, sedavý způsob života, stres, málo pohybu na čerstvém vzduchu… Kombinace těchto a dalších faktorů nám působí celou řadu obtíží – počínaje hormonální nerovnováhou (a to jak mužů, tak žen), která pak působí velké potíže například v momentě, kdy se pár rozhodne počít nový život. A může být také příčinou různých civilizačních chorob.

Hormony mají samozřejmě vliv i na sexuální život. Ten je pro harmonii také velice důležitý.

Lidé, kteří žijí ve spokojeném svazku a mají pravidelný sexuální život, se chovají lépe ke svému okolí, což zlepšuje vztahy v celé rodině – spokojení lidé jsou pak milejší a trpělivější na své děti a vůči svým stárnoucím rodičům. A lidé s pohodou doma jsou milejší i na kolegy či zákazníky v práci.

Hormonální yoga – cvičení na konkrétní potíže

K hormonální rovnováze přispívá praktikovat hormonální yogu. Při pravidelném a správně prováděném cvičení účinně pomáhá například při potížích s menstruací, v období menopauzy nebo při potížích s otěhotněním. Studia nabízející tento typ cvičení už najdeme téměř po celé republice. Pokud ve vašem okolí žádné takové centrum není, je možné absolvovat seminář, kde se cviky naučíte, a sestavu pak můžete cvičit doma.

Pokud yoga nezapadá do vašeho stylu anebo chcete její účinky ještě podpořit, je vhodné užívat přírodní doplňky stravy. Jak již bylo řečeno, je třeba, aby zpracování surovin bylo co nejšetrnější a výsledný produkt neobsahoval zbytečné přídavné látky. Přesně na takové přípravky se orientuje společnost Vitalvibe. Zboží nabízené na jejich stránkách je v bio a navíc ještě raw kvalitě, takže se nemusíte obávat ztráty účinných látek při tepelném zpracování. Už sama společnost Vitalvibe je pozoruhodná tím, na jak zodpovědných a ohleduplných principech funguje.

Maca a Ashwagandha – přírodní životabudiče

Pomocníkem s úpravou hormonální rovnováhy je například rostlina Maca. Ta pochází z peruánských And a používá se již od dob Inků jak pro výživové, tak pro lékařské účely. Maca je bohatě obdařená esenciálními živinami, které poskytují výborný zdroj energie, podporují fyzický a duševní výkon a pomáhají udržet optimální výdrž a vitalitu. Také přirozeně přispívá ke zdravé sexuální funkci a reprodukční schopnosti. Její afrodiziakálními účinky jsou známy po staletí.

Maca

Rostlina s krkolomným názvem Ashwagandha je jednou z nejdůležitějších léčivých bylin v ájurvédské medicíně. Jedinečná kombinace chemických sloučenin v ideálním poměru činí z Ashwagandhy mocnou vzpruhu, která omlazuje tělo a mysl a předchází stárnutí. Obsahuje například široké spektrum esenciálních mastných kyselin, které podporují snižování „zlého“ cholesterolu a přispívají ke správnému fungování nervového systému.

Ashwagandha

Jedním ze základů životní rovnováhy je vstřícný a ohleduplný přístup k přírodě, tedy ke všem a všemu, co nás obklopuje. Začít lze malými krůčky, nemusíte hned radikálně měnit svůj způsob života. Tipy a rady, jak na to, najdete na stránkách www.vitalvibe.eu.Čtěte na Medicínu:

Co a jak často cvičit?

Chutné sýrové bochánky s letním salátem

Bolest hlavy…? Už jen minulostí!

Pomocník s malými rozměry, ale velkými účinky