Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vezměte si Mrtvé moře domů

Zdroj foto: freeimages.com

Mrtvé moře je pro své léčivé a kosmetické účinky známo již odedávna. Je to především kvůli minerálům ve vysoké koncentraci, které obsahuje. Voda z Mrtvého moře je desetkrát slanější, než jakékoliv jiné moře na světě. Proč je ale natolik blahodárné a jak si ho můžeme užít i u nás doma?

Mrtvé moře získalo svůj název dle množství soli, která je obsažená v jeho vodě. Díky tomu se v něm nevyskytuje téměř žádný život. Ze strmých skalisek, které ho obklopují, proudí do moře horké minerální prameny. Ty uvolňují bromid, jód, draslík, vápník, sodík a další. Tato voda má velmi pozitivní vliv na naši pokožku, napomáhá od svědění, kožních nemocí a ekzému. Také účinně léčí psoriázu a akné, podporuje krevní oběh a má příznivý vliv na naše buňky a jejich omlazení. Koupele v těchto léčivých vodách jsou téměř zázračné.

Mrtvé moře

Mrtvé moře doma

Dobrou zprávou je, že si tuto léčivou koupel můžete užít přímo u vás doma a nemusíte kvůli ní jezdit kilometry daleko. J.D.S Přírodní koupelová minerální sůl z Mrtvého moře udělá z vaší vany malý kousek přírodního koupaliště. Tato sůl je vhodná pro pacienty s lupénkou, revmatem a kloubními bolestmi. Díky vysoké koncentraci minerálů čistí, regeneruje a prokrvuje pokožku. Navíc působí protistresově.

Sůl z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře

Velmi příjemné a hlavně blahodárně působící na vaši pokožku je Přírodní černé bahno z Mrtvého moře. Je ideální především na problematickou pokožku s příznaky lupénky, ekzémů nebo akné. Pokud bahno nanesete jako pleťovou masku, odstraní odumřelé buňku, hloubkově vyčistí póry a zároveň je stáhne. Vaše pleť bude vláčnější a bude působit mnohem zdravěji a svěže.

Můžete ho použít také jako masku na vlasy k redukci lupů či k regeneraci. Také se dá aplikovat na postižená místa po úrazech, zlomeninách nebo při revma.

Produkty z Mrtvého moře

Mýdla

Pokud si příliš nepotrpíte na masky zábaly a delší koupele, je pro vás ideálním řešení přírodní mýdlo. Mýdla Malki z černého bahna, minerální, sirné či pro děti a alergiky vám přinese do vašeho domova léčivou sílu Mrtvého moře a zároveň přírodní péči o vaše tělo a pokožku. Můžete se tak zbavit i dlouhodobých potíží, které bývají mnohdy způsobeny také používáním chemických mýdel a sprchových gelů.

Mýdlo z mrtvého moře

Vyzkoušejte sílu Mrtvého moře, aniž byste museli vystrčit paty z domu. Více produktů naleznete na www.mrtvemoredoma.cz.Čtěte na Medicínu:

Bolesti břicha, kdy se začít bát?

Předepsat správné léky nestačí!

Lactobacily pomáhají proti tříměsíční kolice

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem