Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Babské rady na akné

Babské rady na akné Zdroj foto: ISIFA

Pokud Vás trápí akné, můžete kromě kosmetických přípravků na čištění pleti vyzkoušet také naše babské rady na akné. Mýdlo, rajčata, sex, kopřivy. To vše může pomoci!

Mýdlo dvakrát denně
Akné způsobuje nadměrná produkce kožního mazu a mýdlo ji pomáhá snižovat. První babská rada na akné proto říká: Myjte si pleť ráno a večer obyčejným mýdlem.

Mýdlo 2 x denněZdroj foto: SXC.hu

Sexem proti akné
Podle další babské rady může stav aknózní pleti zlepšit pravidelný sex, protože přispívá k regulaci hladiny pohlavních hormonů.

Rajčata na pupínky
Projevy akné údajně odstraňují také rajčata. Můžete je buď konzumovat, anebo si šťávou z nich potírat obličej.

Rajčata na pupínkyZdroj foto: Pixmac.cz

Citron, cibule, česnek
Čím dále můžete pleť proti akné potírat, to je rozpůlený citron nebo cibule. Anebo můžete zkusit česnek, přírodní antibiotikum, které má významné antiseptické účinky.

Citron, cibule, česnekZdroj foto: ISIFA

Acylpyrin na obličej
Na akné rovněž zabírá acylpyrin. Rozdrťte jeden prášek, smíchejte s vodou, naneste na čistou pokožku a nechce 20 minut působit. Poté omyjte.

Pijte kopřivový čaj
Jak známo, kopřivy čistí krev, a tím zlepšují i stav pokožky. Připravte si čaj z čerstvých kopřiv a pijte jej dvakrát až třikrát denně po dobu alespoň dvou týdnů!

Nepijte mléko!
Říká se, že po mléku je krásná pleť. Některým pacientům však může právě pití mléka zhoršovat stav akné. Pokud tedy pijete mléko a máte akné, zkuste ho na pár dní vynechat!

Nejezte mastné!
K tvorbě akné je nejvíce náchylná mastná pleť. Konzumace mastných jídel prý ještě více zvyšuje nadměrnou produkci kožního mazu, a proto kdo akné trpí, měl by se mastných jídel vyvarovat.Čtěte na Medicínu:

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?