Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Babské rady na vlasy

Máte příliš mastné, nebo naopak suché vlasy? Anebo Vám hodně padají? Nechte si poradit. Na všechny problémy známe babské rady na vlasy, které stojí za to vyzkoušet. 

Foto: Pixmac.cz

Jak na mastné vlasy

Zvýšenou tvorbu kožního mazu, která má za následek mastné vlasy, lze zmírnit aplikací citronové šťávy. Vymačkejte šťávu z 1 většího citronu a vmasírujte si ji po umytí do vlasů. Co dále můžete zkusit, to je jablečný ocet, anebo kefír s citronovou šťávou. Masky naneste na vlasy na 10 až 20 minut, a poté vlasy umyjte.

Jak na suché vlasy

Na suché vlasy pomáhá maska připravená ze směsi olivového oleje a žloutku. Doporučená délka aplikace je 20 až 30 minut. Pokud nás navíc trápí lupy, můžeme jejich výskyt zmírnit pomocí medové masky s bílkem. Na 1 lžíci medu přijde 1 vaječný bílek. Proti lupům pomůže i ocet.

Aby vlasy nepadaly

Pokud Vás trápí úbytek vlasů, myjte si je kopřivovým nálevem. Na 1 litr nálevu potřebujeme 120 g kopřiv. Kopřivy povaříme 10 minut a po umytí si nálevem opláchneme vlasy. Padání vlasů zmírňuje také pojídání semen dýně a potravin bohatých na zinek. Řídnutí vlasů zpomaluje vlasová voda s lichořeřišnicí a mateřídouškou. 50 g lichořeřišnice a 50 g sušené mateřídoušky přelijeme čistým alkoholem a necháme 7 až 10 dní louhovat. Vzniklý extrakt si vtíráme do vlasů ráno a večer.  Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Babské rady proti nespavosti

Babské rady na imunitu

Babské rady na bolest ucha