Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Babské rady

Violka trojbarevná - na první pohled obyčejná bylinka s úžasnými účinky

Violka trojbarevná je možná daleko známější pod názvem maceška. Tahle bylinka vás na první pohled zaujme svou barevnou rozmanitostí. Když se o ní dozvíte něco více, budete mile překvapeni, že kromě krásného vzhledu se může pyšnit i celou řadou příznivých účinků na naše zdraví.

Zlatobýl obecný neboli žlutá metla

Na první pohled obyčejná rostlinka, ve které se skrývá úžasná léčivá síla. Znali ho už naši předci ve středověku, kde byl častou složkou bylinných směsí a tinktur. Zlatobýl obecný, latinským názvem Solidago Virgaurea, vám toho může hodně nabídnout.

Šalvěj lékařská - rostlinka, která byla považována za všelék

Šalvěj lékařská, která se latinským názvem jmenuje Salvia officinalis, je původem z jižní Evropy a dorůstá výšky v rozpětí 30 - 70 centimetrů. Poznáte ji podle fialových květů rostoucích do lichopřeslenu a stojícími listy, které mají stříbřitý povlak.

Třezalka tečkovaná - pomáhá více nežli antidepresiva

Třezalka tečkovaná, latinským názvem Hypericum perforatum, je vesele žlutá rostlinka vyskytující se na slunných místech. Nejčastěji ji můžete vidět na okrajích cest a lesů, roste na loukách i pahorcích, výjimkou není ani její výskyt na mezích. Třezalka roste v období od července do září a nejvíce se jí daří tam, kde je nejen teplo, ale i sucho.

Chrpa modrá je nejen krásná, ale také zdraví prospěšná

Chrpa modrá, známá pod latinským názvem jako Centaurea cyanus, je jednoletá bylinka dorůstající výšky 10 - 50 centimetrů. Hojně se vyskytuje na loukách a polích, kde roste od konce června až do září a pyšní se modrými kvítky o průměru až 3 cm. Zajímavostí je, že květní tvoří oboupohlavní květy, které jsou obklopeny modrými, vzácně pak růžovými nebo bílými okvětními lístky.

Jitrocel větší, nenápadný a přitom tak cenný

Jitrocel větší potkáte zpravidla v okolí polních cestiček, silnic i luk. Ačkoli se na první pohled tváří obyčejně a mnoho lidí jej považuje za plevel, může nám toho hodně nabídnout. Jitrocel větší s latinským názvem Plantago major L. je vytrvalá bylinka, která si určitě zaslouží vaši pozornost.

Hluchavka bílá má všestranné účinky na naše zdraví

Spousta lidí ji mylně zaměňuje s kopřivou a často ji bezmyšlenkovitě odstraňují společně s plevelem. Ačkoli se hluchavka bílá skutečně podobá kopřivě, na rozdíl od ní vůbec nepálí a slibuje hned několik pozitivních účinků na naše zdraví.

Dobromysl obecná - potěšení z hor, které chrání před nemocemi

Dobromysl obecná neboli oregáno (z latinského origanum = potěšení z hor) patří mezi nejrozšířenější a nejznámější bylinky.

Sedmikráska skutečně pomáhá ke kráse

Sedmikráska chudobka je jarní kvítek, který upoutá svojí jednoduchou krásou. Tato křehká květinka v sobě ale skrývá také léčivou sílu.

Kopřiva jako všelék

Kopřiva dvoudomá je velmi známou léčivou rostlinou. Mezi její nejznámější schopnosti patří čistící a detoxikační účinky na lidský organismus. Dále má posilující a antirevmatické účinky a snižuje také krevní tlak.

Bez černý květ pomůže při prochladnutí

Bez černý květ je proslulý jako pomocník při nemocech vzniklých z prochladnutí. Spoléhat se na něho můžeme nejen v období chřipek a viróz, má nám toho hodně co nabídnout.

Babské rady na chřipku

Navštívila Vás paní chřipka? Babské rady na chřipku ji pomohou zahnat. A přinášíme i několik tipů, jak omezit riziko nákazy mezi jednotlivými členy domácnosti.

Babské rady na akné

Pokud Vás trápí akné, můžete kromě kosmetických přípravků na čištění pleti vyzkoušet také naše babské rady na akné. Mýdlo, rajčata, sex, kopřivy. To vše může pomoci!

Babské rady na nachlazení

Změny teplot jsou častou příčinou nachlazení. Při nachlazení není nutné sáhnout hned po průmyslově vyráběných lécích, protože nám mohou pomoci babské rady na nachlazení.

Babské rady na mykózu

Vaginální mykóza je civilizační onemocnění, které trápí mnoho žen, a to především v letních měsících. Babské rady na mykózu sice problém neřeší, ale mohou pomoci vzniku mykózy předejít.

Babské rady na bolest zubů

O bolesti zubů se říká, že je mnohdy horší, nežli porodní bolesti. Pro případ, že Vás postihne v tu nejméně vhodnou dobu, přinášíme osvědčené babské rady na bolest zubů.

Babské rady na zácpu

Zácpa obtěžuje velkou část populace, především žen. Že mezi ně patříte? Vyzkoušejte osvědčené babské rady a zácpa nemá šanci.

Babské rady na vlasy

Máte příliš mastné, nebo naopak suché vlasy? Anebo Vám hodně padají? Nechte si poradit. Na všechny problémy známe babské rady na vlasy, které stojí za to vyzkoušet.

Babské rady uleví od bolestivé menstruace

Trápí Vás bolestivá menstruace? Babské rady pomohou zmírnit Vaše obtíže. Přinášíme tipy, jak si ulevit od bolesti, i jak zamezit příliš silnému krvácení.

Babské rady na kašel

Trápí Vás kašel a chcete se ho zbavit přírodní cestou? Babské rady na kašel jsou překvapivě účinné. Cibule nebo křen Vám pomohou.
12