Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Češi umějí odpočívat, nejraději na Slovensku

Letní areál

Změna životního stylu s sebou nese i proměnu nároků na dovolenou i odpočinek. Zatímco ještě před deseti lety dominovaly především země ve Středomoří, v posledních letech se Češi vydávají i do exotičtějších míst. Výjimkou i po letech zůstávají slovenské termální lázně a aquaparky, které si svou oblíbenost stále drží a Češi zde často v návštěvnosti vévodí. Relaxační pobyty Češi milují a využívají je bez ohledu na roční období.

Termální lázně a koupaliště jsou dlouhodobě doménou Maďarska, Slovenska nebo vzdálenějšího Turecka. Přestože v Čechách několik takových míst také najdeme, Češi raději volí cestu za nejbližší hranice a užívají si síly termálních pramenů zejména na Slovensku a v Maďarsku.

K nejoblíbenějším termálním lázním na Slovensku, jehož oblíbenost neztrácí ani po 40 letech provozu, je termální koupaliště Thermal Corvinus ve Velkém Mederu nedaleko Bratislavy. „Během roku naše koupaliště navštíví přes 600 tisíc hostů, z toho více než polovina je Čechů,“ potvrzuje Pavol Molnár, vedoucí marketingu. Toto číslo řadí Thermal Corvinus hned po Tatrách k turisticky vůbec nejoblíbenějším místům Slovenska. Podle slovenského ministerstva dopravy byl v roce 2013 téměř každý třetí zahraniční host slovenských hoteliérů právě z České republiky.

V termálních lázních Thermal Corvinus je i mnoho atrakcí

Češi u nás mají převahu, rádi k nám opakovaně jezdí. Tvoří vždy více než polovinu návštěvníků a dokonce až 80 % lidí, kteří jsou zde u nás ubytovaní. Lidé se tu cítí dobře, na ploše 9 ha mají k dispozici 9 bazénů a 11 tobogánů. Možná je to z části i tradice k nám jezdit, my se ale snažíme, aby bylo pro hosty každý rok připraveno něco nového. Češi sem jezdí především za odpočinkem, o tom není pochyb, přijeďte se na to někdy podívat,“ komentuje situaci Pavol Molnár.

Přijeďte si oddychnout! www.thermalcorvinus.sk.Čtěte na Medicínu:

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

Vyzpovídali jsme hlavního lékaře protonového centra v Praze

Nepodceňujte pravidelné měření zraku