Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

HORKÉ BOBY - kakaové boby v nejčistší podobě

Čím dál více z nás se začíná věnovat zdravému životnímu stylu. Znamená to většinou zdravou lehkou stravu, vhodné pohybové aktivity a přemýšlení o sobě sama a vlivu okolí na naše zdraví. Zdravá strava není nutné zlo, pokud se jí člověk začne věnovat a zajímat se o ni, stane se z ní doslova hobby a mnohdy i vášeň.

Zdravá strava je zábavná a umí dát našemu životu jiný, mnohem čistší a lepší směr.  Do této stravy patří mnoho velmi lahodných pochutin a často si rozšíříme své vědomostní obzory, když se začneme zajímat, odkud jaká potravina vlastně pochází a jaký je její příběh a vlastnosti. Jednou z takových pochutin jsou kakaové boby v jejich nejčistší podobě.

Znáte HORKÉ BOBY?

HORKÉ BOBY jsou pražené kakaové boby a díky jejich minimální úpravě si zachovávají většinu svých pozitivních a zdraví prospěšných vlastností. HORKÉ BOBY vynikají svou čistou chutí - 82% kakaových bobů (pochází z Columbie a Madagascaru), dále obsahují kakaový prášek NATURAL a třtinový cukr. To je skutečně vše. Tyto produkty neobsahují žádný kukuřičný škrob, ztužený tuk a ani umělá barviva. Jedná se opravdu o čistě přírodní produkty, které skvěle zapadají do zdravé stravy a zdravého životního stylu.

Kakaové boby a zdraví

Kakaové boby ve své čisté podobě mají nejen vynikající chuť, ale jsou i zdraví prospěšné. Přírodní kakaový bob se řadí mezi superpotraviny a proto by opravdu neměl chybět ve vyváženém jídelníčku. Kakaové boby jsou energeticky vydatné a obsahují mnoho důležitých látek. Patří mezi ně vláknina, sacharidy, bílkoviny, dále obsahují minerální látky, vitamíny, antioxidanty a enzymy. Přírodní kakaový bob je primárním zdrojem hořčíku, manganu, mědi, fosforu, omega 3 a omega 6 kyselin a obsahuje kyselinu listovou, která je důležitá především pro nastávající maminky.

Látky obsažené v kakaových bobech podporují imunitní systém, mají výborné detoxikační účinky a podporují trávení. Dále podporují výživu svalové hmoty, takže jsou výbornou potravinou pro sportovce. Kakao pomáhá snižovat vysoký cholesterol a pomáhá z těla odstraňovat napětí. Proto bývá čokoláda, která je produktem z kakaa, mnohdy označována za nositele dobré nálady. Díky svému chemickému složení je kakaový bob skutečným antidepresivem, navozujícím dobrou náladu, pocity štěstí a spokojenosti a dále bývá považována za lehké afrodiziakum. Kakao obsahuje látku Arginin, který je uváděn jako přírodní viagra. Kakaové boby a výrobky z nich jsou skvělým hnacím motorem pro naše tělo, protože energie z nich je dodávána postupně. Pokles tlaku v důsledku konzumace kakaa by mohl zredukovat riziko infarktu a srdečních záchvatů. Kakaové boby pomáhají při léčbě zánětů a chronických bolestech, podporují prokrvení mozku a zlepšují paměť.

Když mlsat, tak správně

Zdravá strava je založena především na kvalitě surovin a potravin. Platí zde většinou méně je někdy více a při proniknutí do světa zdravé výživy brzy zjistíte, že je lepší méně kvalitních potravin, než velké množství tzv. mrtvých kalorií.

Kakaový nápoj bez ztužených tuků, který je vyrobený z HORKÝCH BOBŮ, nám tedy dovede zlepšit náladu a dodá energii na dlouhou dobu. HORKÉ BOBY jsou novinka na trhu, která obohatí váš jídelníček a dopřeje vám příjemně strávené chvíle ve vaší oblíbené kavárně nebo cukrárně. Spolu s přáteli si tak můžete dopřát nevšední zážitek a nechat se odvát alespoň chutí na daleký Madagascar.Čtěte na Medicínu:

Ořech a oliva: Žádný recept na salát, ale potravinový doplněk

Vyzkoušejte léčivou sílu kopřiv

Vlašské ořechy podpoří funkci mozku