Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Od babských rad až po erudované odborníky... navštivte Festival Evolution zaměřený na zdravý život

Festival Evolution opět nabídne svým návštěvníkům pestrou nabídku více než čtyř stovek domácích a zahraničních vystavovatelů se zaměřením na BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVU a OSOBNÍ ROZVOJ, stejně tak jako bohatou programovou nabídku. Do té se letos zapojilo více než 150 vystupujících.

Během tří dnů se představí lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu, prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené „babské“ rady. Odborníci z řad lékařů poradí, co dělat, když vás bolí záda, máte migrény, nebo se příliš stresujete. Připravena je rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat nabídku z tradiční kuchyně i ze specialit různých stravovacích směrů.

Jídlem se bude zabývat i programová nabídka. Nutriční poradci vám poradí se správnou výživou a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, prozradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky, dozvíte se také, jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme.

Profesionálové z oblasti kosmetiky doporučí, které přípravky zvolit a ekonadšenci se podělí o nápady, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost.

Kromě přednášek, seminářů a workshopů na festivalu najdete také konzultace a poradenství, ukázkové lekce, praktické workshopy nebo programy pro děti.

Zánětům a civilizačním nemocem se můžeme bránit i stravou

Každým rokem se objevují další překvapivé souvislosti spojující zánět s poruchami metabolismu, hormonálními změnami a nervovým systémem. MUDr. David Frej prozradí vám principy protizánětlivé stravy, sestavené na základě zkušeností s klienty a moderních vědeckých poznatků a poradí i vzorové jídelníčky.

Přemýšlíte nad tím, jak změnit své stravovací návyky? Už jste mnohé zkusili, mnohé četli, ale pořád narážíte na protichůdné informace? Roger Green vás na festivalu seznámí se svým unikátním konceptem Stravování dlouhověkosti.

Uznávaná imunoložka prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA ve své festivalové přednášce upozorní na význam zázvoru a užití při problémech trávicího traktu, zánětlivých a infekčních stavech, pylových alergiích i na jeho vliv na hladinu krevních tuků a metabolismus cukrů v těle.

Zastavte se v koučovací zóně

V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se zajímavými technikami práce s tělem a vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.