Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Šípkový čaj posiluje imunitu

Především v období chřipek a nachlazení je důležité, dodat organismu zvýšené množství vitamínu C. Mezi jeho významné zdroje patří šípky, plody růže šípkové, které obsahují dokonce vyšší množství céčka než mnohé druhy ovoce a zeleniny. Šípkový čaj, který je proto ideálním nápojem na posílení imunity, má i další příznivé účinky na lidské zdraví.

Heřmánkový čaj, víte jak nám prospívá?

Heřmánek se již od starověku hojně využívá v lidovém léčitelství, a to nejčastěji ve formě čaje. Heřmánkový čaj pomáhá léčit celou řadu zdravotních neduhů, žaludečními obtížemi počínaje a zánětlivými onemocněními kůže konče.

Který čaj bude Vašim blízkým chutnat?

Hledáte inspiraci na dárek pro své přátele, známé a blízké, ale nechcete jim věnovat již několikátou lahev vína v pořadí? Udělejte změnu a darujte čaj. Samozřejmě takový, který svou výjimečnou kvalitou a luxusním balení nikoho neurazí. Nejste si jisti, který jim bude chutnat? Pomůžeme Vám s výběrem.

Vyzkoušejte naše recepty z Matcha Tea

Ujíždíš na kávě? Dej si občas čaj! Také z čaje si můžeš připravit báječné latté, které Tě ohromí zajímavou barvou a chutí! A místo kávového dortíku si dej čajový. Na následujících řádcích přinášíme dva skvělé recepty z Matcha Tea, podle nichž si připravíš lahodnou svačinku.

Bylinné čaje: přírodní řešení mnoha zdravotních problémů

Bylinné čaje nabízí řešení pro léčbu mnoha zdravotních potíží. Díky přírodnímu původu nehrozí vznik nežádoucích účinků, a proto jsou oblíbené u všech věkových kategorií.

Granátové jablko. Připravte si z něho domácí šťávu!

Tentokrát v rámci našeho šťávového speciálu zavítáme do skupiny exotických plodů. Granátové jablko, plod granátovníku obecného rostoucího především v oblasti Středozemního moře, má velmi tvrdou slupku, pod níž se však ukrývá učiněná zásobárna vitamínů. Jaké?

Šťávy z bobulí: hroznové víno a rybíz

Poté, co jsme společně ochutnali šťávy z rozmanitých lesních plodů, přicházejí na řadu bobule – hroznové víno a rybíz. Zatímco šťávu z hroznového vína často pijeme samotnou, rybízová šťáva slouží ponejvíce jako ochucovací složka ostatních šťáv, například jablečné, ale také třeba právě hroznové.

Papriková šťáva

Papriková šťáva nepatří do skupiny běžných nápojů, jako například rajčatová nebo mrkvová šťáva, a spíše výjimečně tvoří složku míchaných zeleninových šťáv, které se vyrábějí průmyslově. Její účinky na lidské zdraví jsou však vysoce ceněné, papriková šťáva dokonce patří na seznam tzv. superpotravin. Tak proč si ji doma nepřipravit?

Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha

Potřebujete zlepšit koncentraci při duševní práci a posílit paměť? Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha. Jeho pitím zároveň předcházíte vzniku obezity, rakoviny a dalších civilizačních onemocnění.

Jahodová šťáva

Jahody se podobně jako lesní ovoce, kterému jsme věnovali předchozí díl našeho seriálu, používají převážně jako součást šťávových mixů. Jahodová šťáva dodává těmto mixům příjemnou osvěžující chuť, a zároveň je obohacuje o celou řadu cenných látek.

Proč je důležitá vláknina

Je všeobecně známé, že vláknina příznivě ovlivňuje naše zdraví. Jak konkrétně nám prospívá? Kterým nemocem a zdravotním neduhům pomáhá předcházet? A v jakých formách ji můžeme svému tělu dodat?

Proč a jak sušit ovoce, zeleninu a houby

Nastává doba, kdy bychom mohli vyrazit do lesa s nůší a kosou. Na zahradě se nám větve ovocných stromů pod tíhou dozrávající úrody klaní až k zemi. Zelináři se předhánějí v nabídce sezónního ovoce.

Chcete být zdraví a štíhlí? Slaďte přírodním sladidlem STEVIA!

Přírodní sladidla STEVIA neobsahují žádné kalorie a na rozdíl od umělých sladidel nemají nepříznivé účinky na naše zdraví. Naopak ho velmi příznivě ovlivňují. Podporují zdravé trávení, prospívají pokožce a mají spoustu dalších předností, o kterých se dočtete v našem článku.

Pouze 100% aloe zdraví skutečně prospívá

Blahodárný vliv aloe na lidské zdraví je známý již více než 4000 let, odkud pocházejí staré předpisy na sumerských tabulkách. Aloe posiluje imunitní systém, podporuje zdravé trávení a správné fungování metabolismu, pomáhá při detoxikaci organismu i při hubnutí a příznivě ovlivňuje vzhled kůže.

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne!

Nepodceňujete proto její význam a připravte si každé ráno něco zdravého, dobrého a povzbuzujícího zároveň! Máme pro Vás skvělý tip, jak být každý den v pohodě a fit! Banánovo-čokoládový koktejl. Zde je recept.

Nejznámější přírodní antibiotika

Antibiotika představují účinné řešení v boji se závažnými chorobami. Jejich časté a dlouhodobé užívání má však na organismus negativní dopady. Při léčbě nachlazení nebo mírnější chřipky často postačí přírodní antibiotika.

Objevte lahodnou chuť a povzbuzující účinky zeleného čaje

V posledních desetiletích se stalo téměř zvykem, pít černou kávu pro povzbuzení organismu a lepší koncentraci při duševní práci. Většina z nás proto pije i několik šálků černé kávy denně. Víte ale, že zelený čaj má také povzbuzující účinky?

Když dieta, tak krabičková! Prozradíme Vám proč.

Chcete zdravě hubnout, anebo se „jen“ zdravě stravovat? Vyzkoušejte krabičkovou dietu! Pět porcí lahodných pokrmů s vyváženým poměrem nutričních hodnot, které Vám přivezou až domů nebo do práce na každý den. Proč složitě vymýšlet dietní jídla, která Vám budou chutnat, počítat kalorie a ztrácet čas nakupováním a vařením, když to udělají za Vás?

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Můžete mít to nejkvalitnější maso, tu nejčerstvější zeleninu a bylinky, když ale nepoužijete kvalitní pokrmový tuk, Vaše pokrmy nikdy nebudou mít tu správnou chuť. To milovníci dobrého jídla velice dobře vědí, a proto nepodceňují výběr oleje. Největší oblibě se v gastronomii těší olivový olej, a to pro vysoký obsah vitamínu E.

Mango působí proti infekcím

Mango je oblíbené exotické ovoce, které je bohatým zdrojem vitamínů, a pomáhá náš organismus chránit před nákazou infekčními nemocemi.