Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chcete být zdraví a štíhlí? Slaďte přírodním sladidlem STEVIA!

STEVIA příznivně ovlivňuje naše zdravíZdroj foto: Sxc.cz

Přírodní sladidla STEVIA neobsahují žádné kalorie a na rozdíl od umělých sladidel nemají nepříznivé účinky na naše zdraví. Naopak ho velmi příznivě ovlivňují. Podporují zdravé trávení, prospívají pokožce a mají spoustu dalších předností, o kterých se dočtete v našem článku.

Jak na zdravé slazení
Sladkou chuť máme rádi již od dětství. Bohužel slazené nápoje, dezerty a další pochutiny s obsahem cukru škodí štíhlé linii a přispívají k tvorbě zubního kazu. Rafinovaný cukr navíc zahleňuje organismus. Zdravější alternativu proto představuje cukr třtinový, ale i ten má vysokou kalorickou hodnotu. Mnoho z nás proto dává přednost náhradním sladidlům, která sice mají minimum kalorií, a nekazí zuby, zato však často obsahují chemické látky, které mohou mít nepříznivé účinky na zdraví. Nová generace sladidel, přírodní sladidla STEVIA, boří zažitá fakta o slazení. Nepřibírá se po nich, nekazí zuby, nezahleňují, ani nezatěžují náš organismus chemickými látkami. Vyrábí se z tropické rostliny jménem stévie sladká, která roste v čisté přírodě Jižní a Střední Ameriky.

Unikátní sladidlo bez kalorií
Mezi velmi oblíbené přípravky patří přírodní sladidlo Stevia plus kapky, které má nulovou kalorickou hodnotu, a pomáhá tak spoustě milovníkům sladké chuti účinně bojovat s obezitou. Můžete jím sladit kávu, čaj a všechny ostatní teplé i studené nápoje, stejně jako pokrmy či nálevy při zavařování ovoce a zeleniny. Protože toto sladidlo podporuje činnost slinivky břišní, a pomáhá udržovat rovnováhu cukru v krvi a játrech, je ideální pro diabetiky.

Přírodní sladidlo Stevia plus kapky

Slazení, které prospívá zdraví
Sladidlo ze stévie dále podporuje trávení, přispívá k zlepšování kožních problémů, jako jsou ekzémy či akné, a ke snižování množství bakterií v dutině ústní, čímž preventivně působí proti vzniku zubního kazu. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C rovněž snižuje pocity únavy a zmírňuje následky únavového syndromu. Přípravek neobsahuje žádné konzervační látky a je proto vhodný také pro děti. Zajímavé je, že konzumace stévie rovněž snižuje touhu po tabákových výrobcích a lze ji tak využít jako pomocníka při odvykání kouření.

K dostání také jako prášek
Stévie je v dostání také ve formě prášku, který má stejné účinky a použití jako kapky, pouze jiné dávkování. Přípravek Stevia plus prášek můžete navíc používat jako zdravější alternativu cukru při vaření, pečení a dalších způsobech přípravy pokrmů. Sladící schopnost prášku je velmi vysoká, jen pro zajímavost 100 g prášku nahradí 25 kilogramů cukru.

Přírodní sladidlo Stevia plus v prášku

Náš tip: Přípravky ze stévie se dají koupit i s příchutěmi, například malinové nebo vanilkové kapky jsou skvělou ingrediencí k výrobě domácí limonády, která chutná malým i velkým.

Přírodní sladidla STÉVIA a celou řadu dalších potravinových doplňků pro Vaše zdraví najdete v internetovém obchodě www.zdravyden.cz.Čtěte na Medicínu:

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?