Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Pečené brambory se špenátem, rukolou, medvědím česnekem a karamelizovanou cibulkou

Pokud vaříte rádi a přejete si připravit jednoduché jídlo, které velmi hezky vypadá na talíři, je uvařeno z nevelkého množství surovin, určitě jsou dobrou volbou tyto pečené brambory.

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Roste volně v lužních lesích, ale velmi dobře roste také na zahrádkách, na stinném místě. Často se liší šířkou svých listů – právě volně rostoucí česnek má listy velmi rozložité. A právě v tomto případě pozor na záměnu s listy konvalinky, které jsou medvědímu česneku velmi podobné.

Rukolu můžete pěstovat i doma

Rukola je brukvovitá rostlina, která má velmi výraznou chuť. Má typicky vykrajované okraje listů a není to v našich krajích zatím rostlina příliš hojně používaná – bohužel.

Červené víno a zdraví

Že spolu červené víno a zdraví úzce souvisí, se dočteme takřka v každém článku o víně. Je tomu tak doopravdy? Jak konkrétně červené víno našemu zdraví prospívá? A kolik červeného vína bychom měli denně vypít?

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Arganový olej sice není tak známý jako ostatní druhy rostlinných olejů, ale jeho účinky jsou neocenitelné, jak v kosmetickém, tak potravinářském průmyslu. Jeden z nejcennějších olejů světa zpomaluje stárnutí pleti, pomáhá v boji s celulitidou a používá se jako prevence kardiovaskulárních a dalších vážných onemocnění.

VIDEO: Kontroverzní éčka v potravinách, kontrolujete je?

Na toto video by se měl podívat opravdu každý! Nekupujte výrobky s kontroverzními éčky. Kupujte čisté potraviny.