Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Skvělý tip nejen pro celiaky!

Patříte mezi celiaky, držíte bezlepkovou dietu z přesvědčení anebo prostě jen máte rádi pestrou a vyváženou stravu? Ať už máte jakýkoliv důvod, třeba prostě jen potřebujete tip na netradiční přílohu, pak je tento článek určen přímo vám.

Získejte pestrý jídelníček zdarma

Stále se snažíte jíst správně, ale docházejí vám nápady na chutná a zdravá jídla? Už vás nebaví chroupat jen zeleninu a hladovět? Nechcete utrácet spousty peněz za poradce a osobní trenéry? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli ANO, pak je tento článek určený právě vám.

Hrušková šťáva

Hrušky sklízeli naši předkové již v mladší době kamenné a věřili v jejich výjimečné uzdravovací schopnosti. Dnes víme, že tyto plody jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších látek, které příznivě ovlivňují zdraví člověka. Protože však způsobují nadýmání, těší se výrazně větší oblibě z nich získaná šťáva.

Křupněme si zdravě se sušenkami Rej

Snad každý má rád sušenky. Křupavou pochoutku ke kávě, na dobití energie nebo jen tak na chuť mezi jídly. Běžné sušenky ale obsahují spoustu cukru a pšeničné mouky. Existuje ale chuťově výborná varianta, která je zároveň i zdravá a myslí na vaši linii.

Jezte zdravě, vaše tělo to pozná

Patříte mezi lidi, kteří vědí, co jedí? Zdravá strava je základem pro správný životní styl, a proto bychom se neměli soustředit jen na to, jak často jíst, ale také co jíst. Pokud si chcete dopřát vysokou kvalitu za příznivé ceny, tak vyzkoušejte výrobky ze sortimentu značky ARAX, která prezentuje potraviny takovými, jaké jsou.

Intenzivní chuť másla plná zdraví!

Ne všechny tuky jsou pro tělo škodlivé. Spousta z nás stále dělá tu chybu, že je vynechává úplně, anebo zařazuje do svého jídelníčku ty špatné. Představte si tuk, který je nejen zdraví prospěšný, ale ještě k tomu chutná jako to nejlahodnější čerstvé máslo.

Znáte tyto druhy čaje a jejich blahodárné účinky?

Zelený, bílý, Yerba maté, Honeybush nebo třeba Roiboos? Račte si vybrat, čajová paleta je neobyčejně pestrá, nabízí mnoho druhů lahodných čajů s různým složením a účinky. Na následujících řádcích jsme pro Vás připravili malou ochutnávku!

Ochutnejte také listové šťávy!

Listové šťávy vylisované například z listů hlávkového zelí nebo špenátu sice nejsou tak známé, jako například rajčatová šťáva, to však neznamená, že by nebyly pro naše zdraví prospěšné. Naopak. Ochutnejte je také!

Chuť a vůně dovolené u vás doma!

Nebyli jste letos na dovolené v Řecku? Nezoufejte. Malý řecký ostrov se všemi neřestmi této krásné země je totiž i u nás v Čechách. Tedy… skoro se všemi. Pokud milujete slepenou pusu sladkou baklavou, anebo úžasně specifickou chuť karobového sirupu, nemusíte jet až do Řecka!

Do syta i v horkých dnech

Na většinu lidí působí horko jako zaříkávač hladu. Tělo ale potřebuje energii a živiny i v létě. Jak se správně stravovat, pochutnat si a zároveň zůstat fit? Zkuste to trochu jinak a nahlédněte do světa vitariánů a veganů.

Pomerančová šťáva je ideální nápoj ke snídani!

Většina Američanů si nedokáže svou snídani bez sklenky pomerančového džusu ani představit. A jak potvrzují lékaři, dobře dělají. Pomerančová šťáva je totiž nejlépe vstřebatelným zdrojem vitamínu C. Kromě toho obsahuje také vápník, draslík, křemík a kyselinu citronovou, která je výborným detoxikačním prostředkem napomáhajícím vyplavování toxinů z těla.

Proč jsme dnes nemocní? Bílá mouka lidstvu škodí...

Klienti, kteří navštěvují mou poradnu, jsou lidé, kteří se snaží o zdravou stravu, jedí ovoce a zeleninu, protože mají snahu udělat něco se sebou, se svým tělem, s trávením, nebo je jejich cílem zhubnout nějaké to kilo. Mnoho lidí rovněž přichází s kožními problémy, od dospívajících, až po dospělé.

Jablečná šťáva

Jablka mají na lidský organismus blahodárný vliv. Dodávají mu celou řadu důležitých vitamínů a minerálů a dalších cenných látek. Z nich připravená, čerstvě vylisovaná šťáva je pak učiněným elixírem zdraví. Co přesně obsahuje, jak nám prospívá a jak si ji doma připravit, se dočtete v tomto dílu našeho seriálu o šťávách.

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Cítíte se unavení? Pak potřebujete pořádný detox. Jednu z možností představuje pití šťávy z aloe, vzácné léčivé rostliny, jejíž blahodárné účinky na zdraví znalo lidstvo ještě před naším letopočtem.

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!

Nechcete, aby Vašemu tělu chyběly vitamíny? Chcete vypadat mladě a být přitom krásně štíhlí? A chcete účinně předcházet vzniku rakoviny? Pijte rajčatovou šťávu!

Podpořte svou imunitu pomocí fytoživin

Víte, co jsou to fytoživiny a jak mohou pomoct vašemu zdraví?

Chia semínka - úžasná superpotravina pro Vaše zdraví

Jak ukazují četné vědecké studie, doporučenou denní dávku důležitých živin dokáže získat z přijímané potravy vskutku málokdo. Pokud chcete svou bilanci zlepšit, aniž byste se dopovali doplňky stravy, Vaší pozornosti by neměly ujít superpotraviny - tedy potraviny obsahující neuvěřitelně velké množství těchto živin. Jednou z vysoce ceněných superpotravin jsou chia semínka.

Šťáva z lesních plodů

Lesní ovoce nepatří na rozdíl od pomerančů, jablek či mrkve mezi plody, které by se běžně odšťavňovaly ve velkém množství. Šťáva z lesních plodů se používá především jako ochucující složka ostatních druhů šťáv. Její účinky pro lidské zdraví jsou však velmi ceněné.

Lněný olej: dejte si denně lžičku pro zdraví!

Rostlinné oleje mají na lidský organismus blahodárný vliv, protože jsou zdrojem mastných nenasycených kyselin, vitamínů a dalších důležitých látek. Mezi nejvíce ceněné rostlinné oleje patří olej z lněných semínek. Jedna čajová lžička denně dokáže předejít celé řadě zdravotních neduhů a také je pomáhá léčit.

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Přestože vodní meloun patří mezi zeleninové druhy s minimálním obsahem kalorií, pod jeho slupkou se ukrývá široké spektrum zdraví prospěšných látek. Vzhledem k vysokému podílu vody (více než 90%) a vynikajícím pročišťujícím účinkům je meloun také úžasným pomocníkem při redukčních dietách a detoxikačních kúrách. Udělejte něco pro své zdraví a připravte si šťávu z čerstvého melounu! Nyní v létě je ideální čas.