Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Lněný olej: dejte si denně lžičku pro zdraví!

Lněný olej pro zdravíRostlinné oleje mají na lidský organismus blahodárný vliv, protože jsou zdrojem mastných nenasycených kyselin, vitamínů a dalších důležitých látek. Mezi nejvíce ceněné rostlinné oleje patří olej z lněných semínek. Jedna čajová lžička denně dokáže předejít celé řadě zdravotních neduhů a také je pomáhá léčit.

Prevence mnoha nemocí

Lněný olej snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je proto účinnou prevencí onemocnění srdce a cév. Protože změkčuje stolici, rovněž pomáhá předcházet onemocněním trávicího ústrojí, od chronické zácpy, až po divertikulózu střev. Nefiltrovaný lněný olej je navíc zdrojem lignanů, které příznivě ovlivňují hormony, a jsou účinnými pomocníky v boji proti onkologickým onemocněním, bakteriím, plísním a virům. Vzhledem k tomu, že tento cenný olej usnadňuje přenos nervového vzruchu, přispívá ke zlepšení stavu pacientů trpících chronickými poruchami mozku, jako je Alzheimerova choroba.

A co je důležité v poslední době, kdy má čím dál vyšší počet rodičů problém počít potomka přirozenou cestou, lněný olej pomáhá při léčbě jak ženské, tak i mužské neplodnosti. Zlepšuje stav děložní sliznice a zmírňuje prostatické obtíže. Stejně tak působí proti menstruačním křečím a endometrióze. Velmi ceněné jsou také odhleňující účinky lněného oleje. A nesmíme zapomenout zmínit ani jeho blahodárné účinky na kůži, nehty a vlasy. Jak vidíte, lněný olej má příznivý vliv na zdraví, stejně jako na krásu.

Přírodní lék a prevence
zdroj foto: picmax.com

Lněný olej a jeho složení

Kterým látkám za své účinky lněný olej vděčí? V prvé řadě esenciálním mastným kyselinám, které jsou zvláště důležité, neboť si je lidské tělo nedokáže samo vyprodukovat. Lněný olej obsahuje především omega -3 kyselinu alfa-linoleovou, dále omega-6 mastnou kyselinu linolovou, ale také omega-9 mastné kyseliny, a to v poměru, který je pro lidské tělo optimální. Z vitamínů se ve lněném oleji nachází vitamíny E, D, a A.

Příznivý vliv na menstruační cyklus je dán obsahem fytoestrogenů, rostlinných estrogenů, které jsou nejvíce podobné ženským hormonům a přispívají k hormonální rovnováze. Pokud jde o výše zmíněné lignany, těch obsahuje lněné semínko, z něhož se olej vyrábí, ve srovnání s ostatními produkty až stonásobné množství.

Lněná semínkaJak olej vybírat a konzumovat

Nejvíce cenných látek si samozřejmě uchová čerstvý panenský olej bez filtrace. Zárukou kvality je lněný olej z Prodejny bylin, který se zde lisuje zastudena, vždy po nashromáždění vyššího počtu objednávek, aby byl 100% čerstvý. Tento olej se ihned po vylisování uzavře do tmavých plastových obalů a zasílá se klientům. Aby si však tělo dokázalo vzít z lněného oleje vše potřebné, je důležitá nejen kvalita samotného produktu, ale i vhodný způsob konzumace. Olej byste měli konzumovat čerstvý a studený, zahříváním by došlo ke ztrátě cenných látek. Další důležité pravidlo říká konzumovat olej ve spojení s bílkovinami, kdy se tuky se stanou ve vodě rozpustnými, a tudíž dobře vstřebatelnými. (Pokud není toto pravidlo respektováno, je konzumace oleje pro organismus spíše zátěží.)

Ideálními potravinami jsou jogurty, tvarohy, sýry typu cottage, ale také ořechy a některé zeleninové druhy, například pažitka, pórek nebo česnek. A jaké je doporučené množství? Pokud užíváte lněný olej jako prevenci zdravotních neduhů a pro krásu, optimální množství se pohybuje od jedné lžičky do jedné lžíce jednou denně.

Čerstvý lněný olej přímo od výrobce si můžete objednat v e-shopu www.prodejnabylin.cz, kde najdete široký sortiment vysoce kvalitních olejů a semínek, mezi nimi také velmi ceněnou super potravinu – semínka šalvěje hispánské známá jako chia semínka, dále pak konopná semínka, slunečnicová semínka a další. Vše v nejvyšší kvalitě pro Vaše zdraví.Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Babské rady na pálení žáhy

Babské rady na bolest ucha

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Ananasová šťáva

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem