Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chuť a vůně dovolené u vás doma!

Kousek Řecka u vás domaNebyli jste letos na dovolené v Řecku? Nezoufejte. Malý řecký ostrov se všemi neřestmi této krásné země je totiž i u nás v Čechách. Tedy… skoro se všemi. Pokud milujete slepenou pusu sladkou baklavou, anebo úžasně specifickou chuť karobového sirupu či úžasná exotická jídla, nemusíte jet až do Řecka!

Znáte ten pocit, kdy jste v cizí zemi a všechny ty pochutiny, které jsou pro danou kuchyni specifické, zkrátka musíte ochutnat? I kdybyste se měli nacpat k prasknutí, saháte po všem, co u nás není k dostání. Proč? Žijeme přece jenom jednou a navíc nám vyvstane v mysli ta věta: „Co když už se sem znova nepodívám?“

Úžasné mořské plody

Představte si prosluněné Řecko. Překrásné čiré moře, typickou hudbu a hlavně tu vůni oliv a sladkých i slaných dobrot. Máme pro vás skvělou zprávu. Velké množství těchto exotických chutí a vůní můžete mít u sebe doma! Ne, nemusíte kvůli tomu letět za moře a lítat po místních obchůdcích s potravinami, utratit majlant, protože ceny jsou nadsazené pro movité turisty.

V Plzni je totiž kousek Řecka plný exotických pochutin, luxusních oliv a olivových výrobků ze sluncem vyhřáté Kréty, které pomazlí nejen vaše mlsné jazýčky, ale přírodní kosmetikou také vaši pleť a vlasy! Plzeňská triaelia vás dokonce ani nenutí navštívit přímo kamennou prodejnu. Všechno, co si vyberete, si můžete jednoduše objednat přímo pod nos.

A teď se připravte polknout, protože je možné, že pocítíte hromadění slin. Výčet netradičních potravin je tady.

Vzpomínáte na smažené tradiční koblížky, které byly zakapané karobovým sirupem? Rozpalte fritézu, protože si ho můžete objednat hned ve třech variantách. Jednak klasický nebo lahodnou variaci s čokoládou a třetí možností je spojení s krétským pomerančem.

Už máte dost obyčejných marmelád? Zkuste si čerstvé pečivo namazat karobovou pomazánkou, banánovým džemem nebo tymiánovým medem. Milovníci slaného si mohou dopřát luxusní olivovou pastu anebo si připravit originální Dakos.

Lahodné Dakos

Používáte olivový olej? Pokud si potrpíte na kvalitu, pak byste měli vědět, že z Kréty je ten nejlepší. Že vás to nepřesvědčilo a kvalitní olej je i v supermarketu? No tak zkuste olivový olej s příchutí citronu, protože ten jen tak nikde nenajdete.

Retsina

Milovníci čajů a kávy si zde také přijdou na své, protože řecké speciality naleznete i z této kategorie. Čajové směsi různých druhů a typická řecká káva vás chytnou za srdce. A když už jsme u nápojů, chybí vám řecká klasika Retsina? I tu si totiž můžete objednat klidně hned.

Řecká kávička

Už jste se dostatečně navnadili? Tak hurá na nákupy na www.triaelia.cz.

Pro Vás, kteří jste soutěžili o produkty od firmy Triaelia, tu máme výsledky!

1.Cena - Dárkový set kosmetiky Péče o pleť 105 g Aphrodite Karel V. - Most

2.Cena - Dárkový set kosmetiky Péče o ruce a tělo - AloeVera 300 g Aphrodite Alexandra Č. - Frýdek-Místek

3.Cena - Dárkový set kosmetiky Péče o ruce a tělo - granátové jablko 150 ml Aphrodite Irena S. - Kout na ŠumavěČtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Červené víno a zdraví

Dýňová semínka prospívají našemu zdraví

Co máme vlastně pít při detoxikačních kůrách?

Bolest hlavy…? Už jen minulostí!

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!